Zımba Teli

Zımba Teli


Tüm kamu kurum ve kuruluşlarında, ofislerde çok sık kullanılan zımba teli birden fazla kâğıdı bir arada tutmak için kullanılır. Kâğıtlar zımbanın arasına yerleştirilir, mekanik bir basınç uygulayarak mekanizmada bulunan metalik telin iki sivri ucu kâğıtları delerek geçer ve alt bölümde eğilerek kapanır ve sonuçta kâğıtlar zımba teli aracılığı ile birbirine eklenmiş olur. Günlük hayatta belki de en çok kullandığımız araçlardan biri olan zımba telini zımbayı açıp teli içine yerleştirerek kolayca takabiliriz.

Evlerimizde de evraklarımızı bir arada saklamak, derli toplu tutmak için sıkça kullandığımız zımba tellerini kırtasiyelerden kolayca temin edebileceğiniz gibi internet üzerinden satış yapan birçok firma aracılıyla yerinizden kalmadan sipariş verebilirsiniz.

Birçok araç gereçte olduğu gibi zımba telleri de kalite kalite değişmektedir. Eğer evraklarımızın uzun süre saklamak ve uygulama esnasında sorun yaşamak istemiyorsak kaliteli zımba tellerini tercih etmeliyiz. Kaliteli ürünlerle bizler için önemli olan evraklarımızı uzun süre birbirlerinden ayrılmadan güvenle korumamızı sağlar.

Ofislerde ve evlerde sık sık kullandığımız zımbaların kullanıldıkları alana göre farklı ebatları vardır. En küçüğünden tutunda da büyüğüne kadar birbirinden farklı zımbalar mevcuttur. Buna paralel olarak zımba tellerini de zımbaların boyutuna göre seçmemiz gerekiyor. Kamu kuruluşlarında çok fazla evrak bir arada tutulduğu için büyük boy, ofislerde ve evlerimizde ise küçük boy zımba ve bunlara uygun zımba teli kullanılmaktadır.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi