VE-GE Yapıştırıcı, Bant

Bant Ve Yapıştırıcı Hakkında Bilgi

Bir kağıdı ya da kartonun ayrılan parçalarının birbiri ile tekrar tutturulması işinde kullanılan malzemelerden biri banttır. Bant günümüzde yırtılan paranın tekrar yapıştırılmasında ya da bir kağıdın başka bir yere yapıştırılması gibi durumlarda veya kırılan bazı yapıştırıcı ile yapıştırılmayacak olan aletlerin birleştirilmesinde kullanılır mesela telefonun bir köşesinin kırılması, kablonun parçalanması ve kablonun tekrar kullanılmasını sağlamak için ve daha birçok kırılan elektronik aletin birleştirilmesi gibi durumlarda kullanılmaktadır.

Bir diğer bant çeşidi ise yaralanmalarda ya da sakatlanmalarda kullanılmaktadır bu bantlara yara bandı söylenmektedir. Yara bantları akan kanı durdurulmasına yardım olur ve yaranın iyileşmesine katkı sağlar. Kırılan aletlerin onarılması ve birbiri ile tutturulması olayın kullanılan malzemeye ise yapıştırıcı söylenmektedir. Günümüzde yapıştırıcıların kulanım alanına bakıldığı zaman; kırılan vazonun yapıştırılması, yırtılan ayakkabının yapıştırılması, kırılan çocuk oyuncaklarının yapıştırılması ve daha çoğaltabileceğimiz birçok alanda kullanabilmekteyiz.

Yapıştırıcı ve bantların satıldığı alanlar günümüzde çok çeşitlilik göstermektedir. Satılan yerlere örnek verecek olursak; kırtasiyelerde, alışveriş merkezlerinde, marketler ve günümüzde bütün eşyaları bulmamıza yardımcı olan internetlerde bulmak mümkündür. Alacağımız banttın ve yapıştırıcının kalitesine dikkat etmek gerekmektedir. Kalitesiz alınan yapıştırıcı bant zamanla yapışkanlığını kaybetmekte ve yapışması için kullanılan araçların tekrar eski haline gelmesine neden olmaktadır.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Kaldır

Ürün Çeşidi

Ürün Tipi

Şehir seçimi