Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi

Voleybol Topu

Voleybol, 6’şar kişilik 2 takım arasında arada bir filenin böldüğü bir saha içerisinde yapılan spordur. Günümüzde futbol, basketbol kadar taraftarı bulunmuş olmasa da, voleybol sporunun da hatırı sayılır bir taraftar kitlesine sahiptir. Voleybol oyununda Voleybol topunun da büyük önemi bulunmaktadır. Voleybol topu 8 ile 18 panel olarak üretilmiştir. Önceleri dış yüzeyi hayvan derisinden yapılıyor iken teknolojinin de sayesinde poliüretan yani suni deriden üretilmeye başlanmıştır.
Voleybol topları yapılarına göre iki kısma ayrılmaktadır. Bunlardan birincisi yani dikişli voleybol toplarının panelleri yani dış yüzeyleri el ile veyahut makine dikişi ile dikilmiştir. İkinci tür yapıda voleybol topları ise yapıştırma voleybol toplarıdır. Bu toplarda paneller birbirlerine yapıştırılarak tutturulmuş bulunmaktadır.
Ayrıca voleybol topları boyutlarına göre numaralandırılmış bulunmaktadır. Voleybol toplarına 1-5 arasında numara verilmektedir. Topların ebatları büyüdükçe numaraları da artmaktadır. 1-4 mini voleybol topları olarak adlandırılmaktadır ve genellikle voleybol sporunu yeni öğrenen küçükler tarafından kullanılmaktadır. Yetişkinlerin kullandığı voleybol topları 5 numara olandır. 65-67 cm ebatında ve 260-280 gram ağırlığında bulunmaktadır. Ayrıca kullanım yerlerine göre voleybol topları ikiye ayrılmaktadır. Bunlar iç saha voleybol topları ile plaj voleybolu toplarıdır. Plaj voleybolu topları dışındaki bütün toplar iç saha müsabakalında kullanılabilmektedir.
Voleybol topu satın alırken, kullanacak kişinin yaşına ve yapısına uygun ve kullanılacak yer kriterleri dikkate alınarak uygun numaralı ve uygun tipte top satın alınmasında fayda bulunmaktadır. Kişinin yaşına uygun olmayan, örneğin küçük yaşta bir çocuk için 5 numara yetişkinlere hitap eden bir topun satın alınması hem çocuğun voleybol oynamasında güçlük yaratabilir, hem de çocuğun yaralanmasına sebebiyet verebilmektedir.
Voleybol toplarında en bilindik ve popüler marka Mikasa olup, Altis, Selex, Nike, Molten, Tryon ve daha onlarca marka çeşitli modelleri ile Bilion.com kullanıcılarının beğenisine sunulmuştur.

Mikasa SKV5

Yorum yaz

Özellikleri; * Eva malzeme kaplamalı * Yapıştırma * Standart ölçü ve ağırlıktadır. * Ağırlık: 160-180g * Iç mekan (indoor) için uygundur. * Voleybol Federasyonu (FIVB) onaylı

  • Karşılaştır
Mikasa MVA 1.5

Yorum yaz

Topun boyutu: 1,5 No Yüzeyi: Poliüretan deri, lateks iç astar, mikrofiber koruma kaplı Ağırlığı: 142 gr Çevresi: 47 cm Kullanım alanları: Çocuklara voleybolu sevdirmek ve süs amaçlı kullanılabilir Diğer özellikleri: Dikişli, 8 parça, sarı-mavi renkte voleybol topu  

  • Karşılaştır
Mikasa VXS-AP Sentetik Deri Plaj Voleybol Topu

Yorum yaz

MIKASA VXS-AP SENTETIK DERI VOLEYBOLTOPU Makine dikişli, süper yumuşak voleybol topu. Mikasa Soft Play Technology (MSTP) logolu. Malzeme : Sentetik deri, lateks iç astar, Zemin : Iç ve Dış mekan Ağırlık : 260 - 280 gr

  • Karşılaştır
Mikasa MVA123

Yorum yaz

Ürün Özellikleri; Eva malzeme kaplamalı Yapıştırma Standart ölçü ve ağırlıktadır;260-280 gr  

  • Karşılaştır