Voleybol Topu

Voleybol, 6’şar kişilik 2 takım arasında arada bir filenin böldüğü bir saha içerisinde yapılan spordur. Günümüzde futbol, basketbol kadar taraftarı bulunmuş olmasa da, voleybol sporunun da hatırı sayılır bir taraftar kitlesine sahiptir. Voleybol oyununda Voleybol topunun da büyük önemi bulunmaktadır. Voleybol topu 8 ile 18 panel olarak üretilmiştir. Önceleri dış yüzeyi hayvan derisinden yapılıyor iken teknolojinin de sayesinde poliüretan yani suni deriden üretilmeye başlanmıştır.
Voleybol topları yapılarına göre iki kısma ayrılmaktadır. Bunlardan birincisi yani dikişli voleybol toplarının panelleri yani dış yüzeyleri el ile veyahut makine dikişi ile dikilmiştir. İkinci tür yapıda voleybol topları ise yapıştırma voleybol toplarıdır. Bu toplarda paneller birbirlerine yapıştırılarak tutturulmuş bulunmaktadır.
Ayrıca voleybol topları boyutlarına göre numaralandırılmış bulunmaktadır. Voleybol toplarına 1-5 arasında numara verilmektedir. Topların ebatları büyüdükçe numaraları da artmaktadır. 1-4 mini voleybol topları olarak adlandırılmaktadır ve genellikle voleybol sporunu yeni öğrenen küçükler tarafından kullanılmaktadır. Yetişkinlerin kullandığı voleybol topları 5 numara olandır. 65-67 cm ebatında ve 260-280 gram ağırlığında bulunmaktadır. Ayrıca kullanım yerlerine göre voleybol topları ikiye ayrılmaktadır. Bunlar iç saha voleybol topları ile plaj voleybolu toplarıdır. Plaj voleybolu topları dışındaki bütün toplar iç saha müsabakalında kullanılabilmektedir.
Voleybol topu satın alırken, kullanacak kişinin yaşına ve yapısına uygun ve kullanılacak yer kriterleri dikkate alınarak uygun numaralı ve uygun tipte top satın alınmasında fayda bulunmaktadır. Kişinin yaşına uygun olmayan, örneğin küçük yaşta bir çocuk için 5 numara yetişkinlere hitap eden bir topun satın alınması hem çocuğun voleybol oynamasında güçlük yaratabilir, hem de çocuğun yaralanmasına sebebiyet verebilmektedir.
Voleybol toplarında en bilindik ve popüler marka Mikasa olup, Altis, Selex, Nike, Molten, Tryon ve daha onlarca marka çeşitli modelleri ile Bilion.com kullanıcılarının beğenisine sunulmuştur.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi

 
Kıpsta Bv 100 Voleybol Topu Yorum yaz

Voleybola yeni başlayanlar veya dış mekanlarda oynayanlar için tasarlandı.

  • Karşılaştır
Kipsta Bahia Fruit Top Yorum yaz

Plaj voleybolunu keşfetmek için idealdir.

  • Karşılaştır
Kıpsta Soft Voleybol Topu Yorum yaz

Voleybola yeni başlayanlar için tasarlandı. Yumuşak yapısı sayesinde genç oyuncuların antrenmanları için uygundur.

  • Karşılaştır
Kıpsta Rio Mini Voleybol Topu 55988 Yorum yaz

Dış mekanda voleybol oynayanlar için tasarlandı.

  • Karşılaştır
Kıpsta Bv 100 Mini Voleybol Topu 41021 Yorum yaz

Voleybola yeni başlayanlar veya dış mekanlarda oynayanlar için tasarlandı.

  • Karşılaştır
Kıpsta Bv 100 Voleybol Topu 33620 Yorum yaz

Voleybola yeni başlayanlar veya dış mekanlarda oynayanlar için tasarlandı.

  • Karşılaştır
Kıpsta Cobana Voleybol Topu Yorum yaz

Dış mekanda, antrenman ve yarışma amaçlı düzenli voleybol oynayanlar için tasarlandı (resmi standartlara uygundur).

  • Karşılaştır
Kipsta Bv 100 Voleybol Topu Yorum yaz

Dış mekanda hobi amaçlı ve başlangıç seviyesinde voleybol oynayanlar için tasarlandı.

  • Karşılaştır
Kıpsta Rio Mini Voleybol Topu Yorum yaz

Dış mekanda voleybol oynayanlar için tasarlandı.

  • Karşılaştır