Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi

Voleybol Filesi

Voleybol Filesi

Voleybol, ülkemizde çok yaygın olarak yapılan bir spor türüdür. Profesyonel ve amatör olarak birçok kişi
voleybol ile ilgilenmektedir. Birçok sportif faaliyetlerde olduğu gibi voleybolda da mücadele edilen saha ve saha içi etkenlerin belirli bir standardı vardır. Bu standartlar şu şekildedir. Voleybol oyun alanında iki sahayı bir birinden ayıran, direklere monte edilmiş halde voleybol filesi bulunmaktadır.

File orta çizginin tam üzerinde ve çizgiye dik olarak konumlandırılmalıdır. Erkekler ve bayanlar mücadelesi yapılırken file yüksekliği değişik olarak standartlaştırılmıştır. Erkekler mücadelesinde file yerden 243 cm yükseklikte olmalıdır. Bayanlar mücadelesinde ise file yerden 224 cm yükseklikte olmalıdır. Filenin iki kenar yüksekliğinin eşit olması gerekir ve bu yükseklik standart belirtilen yüksekliği 2 cm den fazla geçmemesi gerekir. Filenin yüksekliği oyun alanının ortasından ölçülerek belirlenmesi gerekmektedir.

Voleybol filesi 100 cm genişliğinde ve 850 cm boyunda olmalıdır. Voleybol filesi, 9 cm lik karelerden oluşan siyah ipliklerden oluşmaktadır. Filenin üst kısmında 5 cm genişliğinde beyaz çift katlı çadır bezinden imal edilen yatay bir bant şerit bulunmaktadır. Bu bantların her iki ucunda filenin direklere bağlanarak gergin kalmasını sağlayacak iplerin geçtiği bir delik vardır. Bant içerisinden geçen elastik kablo fileyi direklere bağlar ve filenin gergin durmasını sağlamaktadır. Belli başlı voleybol filesi markaları şunlardır; Selex, Volf, Mikasa, York, Huck, Uzayspor, Senoh’dur.

York Vn-18 Voleybol Filesi

Yorum yaz

YORK VOLEYBOL FİLESİEn:9,5MYükseklik:1 MKare Aralığı:nbsp;100 MMİp Kalınlığı:nbsp;2 MM

  • Karşılaştır
York Bvn-12 Plaj Voleybol Filesi

Yorum yaz

YORK PLAJ VOLEYBOL FİLESİEn: 8,5 mYükseklik: 1 mKare Aralığı:nbsp;100 mmİp Kalınlığı:nbsp;2 mm

  • Karşılaştır
Selex V951 Be Kutulu Plaj Voleybol Filesi

Yorum yaz

Ürün ÖzellikleriÜrünün AdıSelex V951 BE nbsp;Kutulu Plaj Voleybol Filesi nbsp;Genel özellikleri4 Tarafı bantlı plaj voleybolu için kullanıma uygundur,Göz Aralığı : 10 cm x 10 cmİp özelliği :nbsp;Floş İpten Telli Olarak İmal Edilmiştir,Yerli imalattır ve muadillerinden çok daha fazla ...

  • Karşılaştır