Filtreleme

Fiyat

Marka

Kaldır

Şehir seçimi

Seçili filtreler:

Seçili filtreleri kaldır
Marka:
SONY ×

SONY Video Kaset

Video Kaset

Hayatımıza 80’li yıllarda giren video kasetler, o dönemlerde büyük bir ilgiyle karşılanmıştı. Zamanın şartları
içinde büyük bir yenilik olan video kaset teknolojisi, aradan geçen yıllar içinde gelişerek yerini büyük oranda CD, VCD ve DVD’lere bırakmıştır. Ancak evlerde kullanım söz konusu olduğunda her ne kadar CD’ler daha pratik bir yol olarak tercih edilse de hala video kaset kullanımını gerekli kılan durumlar da bulunmaktadır.

Piyasaya çıktığı ilk yıllarda beta ve VHS olarak iki ana grup altında toplanan videokasetler, gün geçtikçe küçülerek avuç içine sığabilen boyutlara gelmişlerdir. Günümüzde de hala kullanılan video kaset tipi bu küçük boyutlarda olanlardır. Özellikle kamera kaydı için ideal olan bu küçük kasetler, taşıma ve saklama kolaylığı açısından da son derece uygundurlar. Teknik açıdan bakıldığında video kasetler için ses ve görüntü kaydı yapabilen ve yaptığı kaydı uygun cihazlar yardımıyla ekran görüntüsü olarak sunabilen aygıtlardır diyebiliriz.

Video kaset denildiğinde genellikle dünya çapında tanınan ve ilk akla gelen markalar Sony, Panasonic ve Maxell olarak sıralanabilir. Ayrıca Philips tarafından piyasaya sürülmüş olan mini kasetler diğer bir deyişle compact kasetler en çok tercih edilen video kasetlerdir. Kasetlerin kapasiteleri söz konusu olduğunda ise genellikle kayıt süreleri üzerinden sınıflandırma yapılır. Video kasetler genellikle 60 ya da 90 dakikalık kayıt süresine sahip olup, VHS kasetlerde ise 180 dakikalık seçeneklerde bulunabilir.

Sony BNE25AV

Yorum yaz

Sony 25GB Yeniden yazılabilir Blu-ray Disk 2X kayıt hızı (72Mbit/s)

Sony DVM60PR3

Yorum yaz

500 satırı aşkın çözünürlüğü ile mükemmel dijital görüntüler Videolarınızı düzenlemenizi ve paylaşmanızı sağlayan sınırsız olasılık LP modunda %50 daha fazla kayıt imkanı Temizleme Bantı: DVM12CLD Teknik Özellikler         &nbs

Sony P590HMP Hi8 MP 90dk Kamera Kasedi

Yorum yaz

Zengin renkler, net resim kalitesi ve olağanüstü ses kalitesi sunar. Sony XR teknolojisi (Gelişmiş Çözünürlük) ile 440 satıra kadar çözünürlük. Digital8 formatıyla uyumlu Temizleme Bantı: V825CLDHI8 , HMP Serisi, 90 dk.

Sony DVM63PS Mini DV Kaset 63 Dk Professional

Yorum yaz

DVM63PR MiniDV Premium Kaset - 63 dak. Tek. Harika görüntü kalitesini, yüksek dayanıklılığı ve paranızın karşılığını veren mükemmel değeri size sunan MiniDV Premium, günlük kullanım için ideal bir kasettir.