Vakum Makinesi

Vakum Makinesi

Vakum, teknik dilde 'boşluk', 'içerisinde hava bulunmayan' ve 'gazsız ortam' anlamlarına gelmekteyken daha basit bir ifadeyle 'basıncı atmosferik basınçtan daha düşük olan basınç' daha anlaşılır bir tanım olacaktır.

Biz vakumu Dünya'da yapay yollardan elde ederken vakum uzayda doğal olarak bulunmaktadır. Vakum, İtalyan fizikçi Toriçelli tarafından 1641 yılında keşfedilmiş ve Dünya insanlarına sunulmuştur. Vakum üretmek için kullanılan bir takım cihazlar kullanılır. Bu cihazların gelen adı vakum pompasıdır. Ayrıca bu pompaların türlü çeşitleri de bulunmaktadır.

Bilim adamları artık vakumu hayatın içine sokmuş insanların nerelerde nasıl faydalanabileceğini az çok tanımlamıştır. Vakum makinesi artık hayatımızın içine girmiştir ve gerek temizlik gerekse gıdalar ve eşyalar için vazgeçilmez olmuştur. Gıda vakumlamaktan söz edecek olursak sebze, et ve meyveler için çok ideal bir ürünlerdendir. Gıdayı doğal korumaya alırlar ve dakikada 12-15 litre vakum yapabilirler.

Aynı şekilde silikon yastıklarınızı ya da yorganlarınızı fazla yer kaplamaması amacıyla vakumlayıp dolaba rahatça kaldırabilirsiniz. Şimdi vakum makinesi markalarına değinirsek eğer pek az markanın ürünü kaliteli vakum makinesi üretir. Karcher MV 2, Caso VC 9, Caso VC 100, Stilea VS2140 vakum makinesi üretmiş markaların modelleridir. Sizde ürünlerin özellikle bakıp ev işlerinizi kolaylaştırma da bu ürünleri kullanabilirsiniz.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi

 
Stilea Rimini VS2140 3,25 / 5 2 kullanıcı oyu 1 yorum

Marka: StileaModel: VS2140 Gıda Vakumlama MakinasıÜrün özellikleri:110wattKolay kullanımYer tutmayan ince ve küçük tasarımHızlı vakumlama5 adet 20x30 cm ve 28x40 cm ölçülerinde özel vakum poşeti hediye

  • Karşılaştır