Filtreleme

Fiyat

Marka

Kaldır

Şehir seçimi

Seçili filtreler:

Seçili filtreleri kaldır
Marka:
Beko ×

Beko Uzaktan Kumanda

Teknolojinin her geçen gün yeni bir boyut kazanması birçok alanı etkilemiştir. Günümüzde televizyonlar ise vazgeçilmez bir hal almıştır. Eskiye bakıldıkça yeni bir boyut kazanan televizyonlar birçok fonksiyonel donanıma sahiptir. Televizyonların ise en mükemmel aparatı kuşkusuz uzaktan kumanda sistemleridir. Uzaktan kumandanın temelleri ise 1898 yılında Nikola Tesla’nın ‘hareket eden araç veya araçların kontrolü’ ismi ile geliştirdiği cihaz tekniği baz alınarak atılmıştır. Televizyonun ilk bulunduğu yıllarda televizyon kumandaları televizyona bir kablo aracılığı ile bağlıydı ve buradan iletişim gerçekleşiyordu. Ancak günümüzde 4-5 metre aralığında televizyonun sinyalini algılayan akıllı kumandalar tasarlandı.

Uzaktan kumandaların çalışma prensipleri ise oldukça karmaşık ve ilginç. Kızılötesi alıcı verici ilişkisine dayanarak tasarlanan bu kumandalar lazer sistemleri ile desteklenmiştir. Yaşanan bazı talihsizlikler sonucu kaybedilen uzaktan kumandalar için de çözüm bulunuş. Televizyonun markası baz alınarak internet sitelerinden en ucuz uzaktan kumanda modellerine sahip olmak mümkün. Bilio.com sitesi ise geniş ürün seçeneklerini müşterilerine sunmaktadır.

Uzaktan kumandalar sadece televizyonlar için kullanılmıyor. Aklınıza gelebilecek her alanda uzaktan kumandalar ile kontrol sağlanabiliyor. Örneğin bir araç uzaktan kumanda sistemi ile hareket ettirilebiliyor. Çocukların oynadığı arabaların, petsler bile uzaktan kumanda sistemleri mevcut. Uzaktan kumanda sistemi ile bir tren yolu makasının açılıp kapanması bile kontrol edilebiliyor. Kullanılan kişisel elektronik ürünlerin uzakta kumandaları kaybolduğu takdirde bu ürüne yönelik internet sitesinden uzaktan kumanda fiyatlarını sorgulayabilirsiniz.