Tunik

Tunik

Tunik farklı kumaş çeşitleri ile farklı form ve yapılarda dar yapılı alt grup üzerine üst olarak basenleri kapatacak uzunlukta ve genelde rahat formlarda olan bir üst giysi çeşididir.

Tunik tercihlerine bakacak olursak dar yapılı pantolonlar açık renk alt gruplar taytların üzerine tercih ettiğimiz tunikler birçok yerde farklılıklarla karşımıza çıkabiliyor. Ayrıca diğer tercih sebeplerine bakacak olursak hamile bayanların rahat hareket etmesi ve değişen vücut görüntüsünü gizlemesi adına ya da özel bir tercihle uzun formlu giysi yani tunik giymek olası olabiliyor. Tunik grupları kumaş çeşitlerine göre yapılara göre değişiyor burada kumaş çeşidi değil ürünün rahat ve baseni kapatır olması ana özelliğini oluşturuyor.

Uzun bir gömlek, kazak, penye, ceket, hırka, saten gibi kumaş tiplerinin uzunluğu tunik olarak anılmasını sağlıyor. Peki, tunik modelleri markalarca nasıl? Rainbow, LC Waikiki, Defacto, Koton, Tiffany, Rodi, Vena, Adil Işık, Naki, Vakko, Mixray gibi pek çok markaya gerek internet üzerinden gerek avm ya da çarşı dükkanlardan ulaşmak mümkün gözüküyor.

Örneğin Xside marka tuniklerin bazı yapılarında tunik üstün uzunluğu kısa elbise tercih edenlere farklı fikirler sunuyor bu uzunlukta tunikleri kalın koton çoraplarla elbise olarak da değerlendirebiliriz. Veya ofis tasarımıyla ön planda olan iş kadını platformuyla kotondaki tunik şık gömlek bluz formları hem rahat hem de şık ve tarz olmak konusunda iyi gözüküyor. Spor kazaklar ise taytınızla çizmelerinizle bu soğuk havada sizi ısıtacak gözüküyor.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Renk

Şehir seçimi