Tuner

Tuner; Televizyon İzlemek Kabusa Dönmesin

Uydu yayınlarının hayatımıza girmesiyle birlikte neredeyse her evde uydu çanakları bulunuyor. Uydular sayesinde dünyanın bir ucundaki bir programı rahatlıkla seyredebiliyor aynı zamanda yayını kaliteli bir biçimde televizyonunuzda görüntüleyebiliyorsunuz. Bundan dolayı uydular ve uydu aparatları gün geçtikçe hayatımızda daha fazla yer almaya başlıyor.

Tuner, uydu aparatları içerisinde en önemli aparatlardan birisidir. Uyduya gelen sinyalleri çanağın tam ortasında bulunan LNB'lerden koaksiyel kablo bağlantısıyla uydu alıcılarına aktaran önemli bir araçtır. Eğer bundan iki tane bulunursa o uydu çift tunerli olarak adlandırılır. Tabi çift tuner yayın akışını almanızı daha güçlü bir biçimde destekleyecektir. Çift tuner yayında olan bir kanalı izlerken bir başka kanalı uydu alıcınıza kaydedebilme gibi büyük bir avantaj sunar size.
Hepimizin bildiği gibi uydular iki biçimde televizyon kanallarının yayınlarını alır. Birisi yatay dediğimiz Horizontal Yayın, diğeri de dikey dediğimiz Vertical Yayın'dır. Bunlar uydu frekansı listelerinde V ve H şeklinde görüntülenir. Bazı uyduların arama modüllerinde de bu kısaltmalar kullanılarak belirtilirler.

Tuner, sayesinde yayınlarınızı daha sağlıklı bir biçimde alabilirsiniz. Uydunuzun olmazsa olmazı bir parçadır Tuner. Hiç kuşkusuz tuner alırken de tuner'i üreten firmaya dikkat etmeniz, piyasanın en büyük sıkıntısı olan Çin menşeli bir ürün olmamasına özen göstermelisiniz. Yoksa sizin için televizyon seyretmek bir kabusa dönüşebilir. Hiç kimse keyifli bir televizyon izleme gününün kabusa dönmesini istemez. Bundan dolayı tuner'i fiyatına bakmadan marka ve kaliteyi önemseyerek alın.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi