Testere Bıçağı

Testere Bıçağı

Her geçen gün gittikçe gelişen teknolojinin bir parçası olan bu testere bıçakları hayatımızda ihtiyacımız
olacak bir alettir. Bu aletler genel olarak inşaat, makine ve sanayi sektörlerinde kullanılır. Testere bıçağı denilince aklımıza ilk olarak tahta kesmek için kullanılan testere gelse de bu testere bıçakları daha sert, daha dayanıklı ve daha kuvvetli yağıları kesmek için kullanılır. Testere bıçakları yapılarına, boyutlarına, kullanım alanlarına ve testere dişlerine göre sınıflandırılır. Bu sınıflandırmalar testere bıçağı alacak kişiler için büyük kolaylık sağlar.
Çünkü testere bıçağı alacak insanlar istedikleri boyutlarda ve yapıdaki bıçağı bıçağın özelliklerini söyleyerek bulabilirler. Testere bıçakları demir kesmede, Kalın ve sert alçıları kesmede gibi birçok alanda kullanılır. Testere dişleri tadilat, dekorasyon ve fabrikada üretilecek malzemelerin yapımı gibi birçok alanda çalışan işçilerin olmazsa olmazlarındandır.
Testere bıçaklarının birçok çeşidi vardır. Bu çeşitlere sahip testere bıçakları ise kullanılacak bölgeye göre seçilir ve sınıflandırılır. Kanal açma testeresi, daire sunta testere, alüminyum daire testere, sunta kesme testeresi, metal kesme testeresi gibi çeşitlerde bulunur ve kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir avantaja sahiptir.
Genellikle yuvarlak bir görünüme sahip olan bu testere dişlerini kesme makinalarının ağzı denilen baş kısmına takılarak, makinanın gücü ile disk şeklide olan ve bu diskin yuvarlak uç kısmındaki kesici dişlerin çok hızlı bir şekilde döndürülmesiyle kesilecek yere temas ettirilme prensibi ile çalışır. Demir kesmek isteyenlerin ve buna benzer kesici bir iş yapacak olan insanların mutlaka kullanmak istediği bir alet olan kesme aleti ve bu aletinde işlevini görmesindeki en önemli etken olan testere dişleri yapısına, şekline, işlevine ve dişlerinin şekline göre fiyatlandırılır.

27
EİNHELL TE-XC 110 ÇOK AMAÇLI DAİRE TESTERE

Yorum yaz

Einhell TE-XC 110 birlikte gelen 2 adet özel bıçağı ile metal, ahşap, plastik, alçı ve fayans gibi malzemelerin kesim işleri için kullanılabilecek güçlü ve pratik evrensel bir daire testeredir. Şalter ve yüksek torklu 730 Watt'lık güçlü motoru toza karşı korumalıdır. Lazer işaretçisi, ...

  • Karşılaştır