Switch

Bilgisayar
Verilen komutları yerine getiren elektronik cihazlara bilgisayar denilmektedir. Bilgisayar dilimize İngilizce computer kelimesinden geçmiştir. Teknolojinin gelişmesi ile bilgisayar günümüzde her alana girmiş bulunmaktadır. Bilgisayarın bu denli her alana girmiş bulunması ve her alanda kullanılması ile günümüzde hemen hemen her yerde bilgisayarlar bulunmaktadır. Bilgisayarlar günümüzde ev, iş yerleri ve daha akla gelecek her yerde kullanılabilmektedir.
Bilgisayar ilk üretildiği zaman çok büyük boyutlarda üretilmiştir zamanla boyutları küçülmüştür. Başlarda bir oda boyunda olan bilgisayar zamanla masa üstü bilgisayar, laptop ve günümüzde cebe girecek kadar küçültülmüş durumdadır. Bilgisayarın yaptığı işlemlere bakılacak olursa; web sitelerinde dolaşma, alışveriş yapmak, oyun oynamak, haberleri okumak, araştırma yapmak, müzik dinlemek ve daha saymakla bitmeyecek birçok alanda kullanılmaktadır.
İlk üretilen bilgisayarların ve günümüzdeki bilgisayarın çalışma yapısına bakıldığı zaman dört ana başlıkta incelenmektedir. Bunlar; bilginin girişi, bilginin saklanması, bilginin işlenmesi ve son olarak bilginin çıkışıdır. Bilgisayar yukarıda da denildiği gibi hemen hemen her yerde bulunmaktadır. Yeni bilgisayar alacaklar bilgisayarları her yerde kolaylık bulabilirler mesele elektronik eşya satan alışveriş merkezler, bilgisayarcılar ve internet üzerinden bulunabilir. İnternet üzerinde bulunan bilgisayar satım sitelerinden birine örnek verilecek olursa; www.bilio.com adresi ve bunun gibi daha birçok teknolojik adresinden bilgisayar alınabilmektedir.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Yönetilebilir (SNMP)

Şehir seçimi

 
Airties AIR-0224 24 Port Yorum yaz

AIR-0224 24 port 10 100 1000mbps 802 1p switch rackmount desktop

  • Karşılaştır
Cnet CGS-1600 16 Port Yorum yaz

Bilgisayar > Ag / Modem > Switch > Cnet CGS-1600 16-Port Gigabit Ethernet Switch

  • Karşılaştır
Digitus DN-80071 5 Port Switch Yorum yaz

Bilgisayar > Ag / Modem > Switch > Digitus Unmanaged 5 Port 1000Base-T Gigabit Switch, Masaüstü Tipi DN-80071

  • Karşılaştır
Cnet CSH-1600E 16 Port Yorum yaz

Bilgisayar > Ag / Modem > Switch > Cnet CSH-1600E 16-Port Ethernet Switch

  • Karşılaştır