Şeker

Şeker

Bütün bitkilerin bünyesinde bulunan şeker bu gün ve geçmişte insanlığın kullanmaktan vazgeçmediği gıda türlerinden birisidir. Bütün bitkilerin bünyesinde bulunmasına rağmen ticari anlamda üretimi gerçekleştirilebilecek miktarda iki ana bitkinin içeriğinde bulunan miktar ancak bu amaçla elde edilebilmektedir. Şeker pancarı ve seker kamışından elde edilen şeker sofralarımıza gelen bütün gıda maddelerinin içine girmiş bulunmaktadır.

Şeker gıda maddesi olarak kullanıldığında ağızlarımızı tatlandıran bir madde olmasına rağmen aynı zamanda adını verdiği şeker hastalığı da tam tersi insana acı veren hayatında değişik şekillerde engellere neden olan kan içinde mevcut şeker miktarının orantısız oluşumu sonucu ortaya çıkan bu hastalık vücutta oluşumuyla birçok belirtisiyle hastalık anlamında insan sağlığını bozmaktadır.

Şeker bu gün üretim miktarı olarak iç piyasada yeterli miktarda mevcuttur. Günümüzde muhabbeti tatlandırmanın en güzel yolu şeker mamulü olan çeşitli şekillerdeki akide veya ambalajlı türden meyve aromalı şekerlemeler ve ya yine şeker ağırlıklı hamur tatlıları kullanılmaktadır.

Bugün piyasada üretim yapan şeker üreticilerine baktığımızda tadıyla ve adıyla gözümüze çarpanlar Bal Küpü, Kristal, Torku, Pekşeker gibi üretim firmaları market standlarında alıcılarını beklemektedir. Sadece bunlarla sınırlı kalmayan şeker ve şeker ürünleri üreticileri katkı maddeleriyle ürettikleri çeşitli ürünlerle gıda sektöründe hizmet vermektedirler.

Çikolata sanayinde de bolca kullanılan şeker bugün karşımıza bol çeşitleriyle çıkmakta damak tadımızı artırmaktadır, Gelişen teknolojinin ürünü makinelerde birçok aromayı bir araya getirerek üretilmiş şekerlemeler özel günlerimizin en önemli ikramıdır

Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi