Sahne Aydınlatma

Sahne Aydınlatma


Mekânların normal ışıklandırma sistemi basit bir proje ve tasarımla meydana getirilebilir. Ancak geniş alanların aydınlatılması işin profesyonelce yapılmasını gerektirir. Geniş mekân ve sahaların aydınlatılması için ışıklandırma sistemlerinin yapılması için yüksek kalitedeki cihazlara gereksinim duyulmaktadır. Bunun için normal sınırlı mekânlarda kullanılan basit sistemler geniş alanlarda kurulmaya çalışılınca karmaşık bir düzenden mükemmel sonuçlar çıkarmayı gerektirir.

Onun için geniş mekânlar olarak adlandırılan sahnelerin aydınlatma sistemleri fazlasıyla önemsenmesi gereken şekilde yapılmalıdır. Bir akustik malzemenin eksik olmasında bile sahne aydınlatma başarısız sonuçlar doğurabilir. İşi yapan kişilerin bu işi ne kadar profesyonelce yaptıkları geniş alanları karmaşık bir düzenden istenilen şekilde bir aydınlatma sistemi kurmasından anlaşılabilir.

Disko, bar, düğün salonu, konser alanlarının aydınlatılması için birbirinden farklı fakat bütünleyici özelliğe sahip cihazlardan meydana gelmektedir. Aydınlatmada kullanılacak cihazların mesafe ile uyumu, renklerin oluşturacağı uyum ve sahnelerin hareketlilik ve durağanlığına göre zamanlama gibi birçok program cihazların doğru ve yerli yerleştirilmesi ile sağlanabilir.

Bu işin ne kadar farklı parçalardan oluştuğunu ve ve bu parçaların bir uyum içerisinde dizayn edildiği gerçekten de profesyonel bir ekip tarafından sağlandığını bilmek gereklidir. Çoğu sahne niteliği taşıyan alanların müzik ile bir bütün haline gelmiş olduğunu da işin içinde olduğu kabul ettiğimizde hem renk, hem hareketlilik, hem yeterlilik gibi durumların aydınlatma işi için önemli olduğu kabul edilmesi gereken bir gerçektir. Her sahne profesyonel bir aydınlatma ile meydana gelir ve sahne aydınlatması mekânı cazip kılar.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Kaldır

Şehir seçimi

Marka:
SSP Lighting
Seçili filtreleri kaldır