Projeksiyon Perdesi

Projeksiyon Perdesi

Sunum ve sinema sisteminin önemli bir parçası olan projeksiyon perdesi görüntüyü daha net ve pürüzsüz vermesini sağlayan yüzeyi optik malzeme ile kaplanmış önemli bir parçadır. Işık geçirmeyen kumaş projeksiyon perdeleri tercih edilmeli, ayrıca ön malzemesinin kalitesine ve arka yüzeyinin de siyah olmasına dikkat edilmelidir.

Film veya bir sunum izlerken çoğu zaman ekrana odaklanma da sorun yaşamaktayızdır. Bu tarz sorunlar ile karşılaşmamak için projeksiyon perdesinin dış siyah şeritlere sahip olanlarını tercih etmeliyiz. Bu dış siyah şeritler beynimizde algısal etki yaratmakta olup siyah çizgilerin dışına odaklanmamamızı sağlar. Beynimiz bu dört çizgi içinde algımızın kalmasını ve dış etkenlerden etkilenmeden sunum ya da film zekine daha az etkilenerek varmamızı sağlar. Kullanım yerlerine göre çeşitli projeksiyon perdeleri mevcut olup. Projeksiyon perdesini düşündüğümüz yere en uygun olan perde türünü seçmeliyiz. Ayaklı projeksiyon perdeleri vardır bunlar taşınabilir ve montaj gerektirmez. Tavana ve duvara monte edilebilir projeksiyon perdeleri de mevcut olup bunlar ayaklı projeksiyonun aksine montaj gerektirmektedir.

Motorlu projeksiyon perdeleri kumandalıdır ve bu özelliği ile uzaktan kontrol edilebilirliği daha kullanışlı olmasını sağlamaktadır. Görüntü kalitesini sadece projeksiyon perdelerinden beklemek yanlış ve aldatıcı olur. Projeksiyon perdenize kullandığınız projektörü de doğru ve iyi araştırarak seçmeliyiz. Görüntü kalitesi motor ve fan sesi gibi özellikler basit ama önemli detaylardır. Bu saydığımız özelliklere dikkat ederek iş yerinde sunumlarınız olsun evde sinema keyfiniz olsun eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Ürün Çeşidi

Kullanım Tipi

Ebatlar (cm)

Şehir seçimi

 
Everest PSEB120 240x200 Storlu Projeksiyon Perdesi Yorum yaz

Marka: EverestModel: PSEB120EVEREST PSEB120 240X200 MANUEL PROJEKSIYON PERDESI

  • Karşılaştır
Codegen TX-18 180x180 Tripod Projeksiyon Perdesi Yorum yaz

Marka: CodegenModel: TX-18Ürün AçıklamasıÜrün Türü: AyaklıMonte Türü: DuvarBoyutlar: 180 x 180

  • Karşılaştır
Peak T70 180X180 (70") Tripod Projeksiyon Perdesi Yorum yaz

Kirtasiye / Ofis > Projeksiyon Sistemleri > Projeksiyon Perdesi > Ayakli (Tripod) Projeksiyon Perdeleri > Peak T70 180X180(70İnch)Tripod Projeksiyon Perdesi

  • Karşılaştır