Projeksiyon Lambası

Projeksiyon Lambası

Projeksiyon özelliklerde okullarda kullanılan ve öğrencilerin perde veya düz bir zemine yansıtılması sonucu bilgisayardaki görüntüyü perde veya zemine aktaran elektronik araçlardır. Okulların dışına toplantılarda, seminerlerde, tanıtımlarda ve konferanslarda da sıkılıkla kullanılmaktadır. Bazı özel durumlarda ise insanlar projeksiyon kullanarak evlerini veya boş ve büyük mekanları sinema salonuna çevirebilmektedir. Projeksiyon aynı zamanda da onlarca veya yüzlerce insana bir konuyu aynı anda göstermek veya yüzlerce kişinin bulunduğu bir salonda sunum yapmak için de çoğunlukla kullanılmaktadır.

Projeksiyon görüntü aktarmaya yarayan bir cihaz olduğu için ve bu cihazın görüntüyü aktarma yöntemi projeksiyon lambası ile istediğimiz ekranı istediğimiz yere yansıtmaktır. Ekran yansıtmakta kullanılan projeksiyon lambası yardımı bilgisayardaki görüntüyü daha büyük bir şekilde ekranın yansıtıldığı zemine aktarmaktadır. Projeksiyon lambasının kaliteli ve üstün özelliklerde olması projeksiyondan elde ettiğimiz görüntünün kalitesinin belirlenmesinde en önemli bir faktördür.

Projeksiyon lambasına göre projeksiyondan elde ettiğimiz görüntünün net olmasında ve aynı zamanda çok büyük salonlarda kullanılmasında da etkendir. Projeksiyon lambası üstün özellikte olan projeksiyonlar çok büyük salonlarda ve uzak mesafelere konulabilmekte ve görüntü istenilen büyüklükle ve netlikle istenilen yüzeye yansıtılabilmektedir. Bunun yanında projeksiyonun kullanma ömrünü de de çoğunlukla projeksiyon lambası belirlemektedir. İnsanlar projeksiyon satın alırken de özellikle sordukları projeksiyon lambasının çalışma süresidir. Yani projeksiyonun lambası ne kadar çok uzun çalışırsa, satın alınan projeksiyonu o kadar daha fazla süre kullanabilmekteyizdir. Bu nedenden dolayıdır ki projeksiyon alırken özellikle de projeksiyon lambasının ömrü daha fazla saat olan ürünleri tercih etmekte fayda var.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi