Peruk, Takma Saç

Takma Saç
Peruk adıyla anılan yani takma saç dediğimiz aksesuar saç modasının trendlerinden biridir. Peruk kozmetik, tedavi esnasında, profesyonel oyunculuk magazinde, sanat camiasında ya da böyle amaçlara hizmet etmeyip sadece eğlence amacıyla takılmaktadır. Peruk kullanımı sanıldığı gibi çok kolay bir iş değildir.
Peruğun düzenli olarak bakımı yapılmalıdır. Her peruk farklı malzemelerden yapılmış olabilir. Fiyat aralığı malzemesine göre değişen takma saç için belirlenen fiyatlar sentetik veya gerçek saç olma özelliğine göre değişir. Sentetik peruk suni liflerden yapıldığı için daha ekonomik fiyattadır. Sentetik peruğun aksine gerçek insan saçından yapılan peruk daha pahalı daha doğal stil ve daha kolay kullanım kolaylıklarıyla beraber gelir.
Peruğun kullanımından kısaca söz edecek olursak peruğunuzu her zaman peruk standı ya da manken üzerinde tutmanızı öneririz aksi halde peruk şeklini muhafaza edemez. Peruğa özel Geniş dişli yumuşak kıllara sahip bir fırça kullanarak peruğunuzu sürekli taramanız da çok önemlidir. Peruğunuzu asla çitileyerek yıkamayınız çünkü gerçek saç bile olsa hepsi yapay bir şekilde tabana tutturulmuştur.
Bir kova ılık suya şampuanı döküp peruğu kovaya sokup çıkararak yıkayın ve çıkardığınızda elinizle yavaşça peruğun suyunu sıvazlayın. Bu yıkama şekli peruğunuzun ömrünü uzatacaktır. Bimerial, Miss california gibi başlıca markaların peruk fiyatları 75 liradan başlayıp 650 liraya kadar kalitesine göre değişmektedir.

  • Makyaj (8610)
    • Peruk, Takma Saç

Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi