Oyun Minderi, Halısı

Oyun Minderi

Oyun minderi, bebeklerin sağlıklı gelişimi için büyük önem taşımaktadır. Özellikle 3. Aydan itibaren kullanılması uygun görülen oyun minderleri bebeklerin karın üstü durmalarına imkan sağlayarak kaslarını güçlendirir. Bebeğin başını kontrol etmesine yardımcı olan minderler aynı zamanda boyun, kol ve bacak kaslarının da güçlenmesini sağlar. Hayatın gelişim açısından en hızlı döneminde oyun minderi sayesinde bebekler kaslarının da gelişmesine paralel olarak emekleme, yuvarlanma, oturma gibi gelişim basamaklarını doğru zamanlarda güvenli bir şekilde yaşarlar.

Oyun minderleri bebeklerin eğlenmelerini ve keyifli zaman geçirmelerini sağladıkları gibi annelere de kolaylık sağlaması açısından önemlidir. Bebekler yemekten hemen sonra oyun minderine konulmamalıdır. Midesi dolu olan bebek arkasını, önünü dönerek oyunlar yaptığı için bu durum midedekilerin dışarı çıkmasına neden olabilir. Ebeveynler oyun minderi tercih ederken öncelikle minderin kanserojen madde içerip içermediğine dikkat etmelidir. Bebeğin fiziksel gelişimini desteklediği gibi aynı zamanda duyusal gelişimine de katkıda bulunmalıdır. Oyun minderi yumuşak ve pamuklu kumaştan üretilmiş olmalıdır. Bebeği rahatsız eden minderde bebek oynamak istemeyecektir.

Oyun minderi alınırken oyuncaklı olanlar tercih edilmelidir. Oyuncaklar sürekli değiştirildiğinde bebeğin gelişimine de katkı sağlanacaktır. Ayrıca bebek oyuncaklara uzanmaya ve onları yakalamaya çalışacağı için yine fiziksel gelişimine katkı sağlayacaktır. Aynalı ve müzikli oyun minderleri bebeğin kendisini tanımasına, duyusal gelişimine ve problem çözme yeteneğinin gelişmesine katkı sağlayacaktır. Oyun minderinde, Bright Starts, Bondigo, Fisher Price, Playgro, Tiny Love, Sunny Baby ve Chicco en çok tercih edilen markalardandır.

  • Oyuncak (19127)
    • Oyun Minderi, Halısı

Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi