Oto Kolçak

Oto kolçak, vites ve el freninin bulunduğu yere takılan ve sürücü ile ön yolcunun kolunu dayaması amacıyla tasarlanmış olan otomobil aksesuarıdır. Kolçakların bir kısmı kapılara da takılabilir. Bu tarz kolçaklara kapı kolçağı denilmektedir. Kolçak yani kol dayama aparatları sadece aracın ön kısmına değil, aracın arka kısmında da olabilir. Aracın arka kısmına sonradan montajı zor olacağından dolayı bazı otomobil modellerinde fabrika çıkışlı olarak gizli bir bölme şeklinde arka koltuğun arasında bulunmaktadır. Kolçak aparatı sürücü ve yolcunun konforunu arttırmak için dizayn edilmiştir. İster ön olsun ister arka koltuk kolçağı olsun bazı otomobil firmaları tarafından aracın fabrika çıkışından orijinal kolçak takılı olabilmektedir.
Uzun yolculuğa çıkan sürücü ve yolcuların zamanla yolculuğa bağlı olarak kol ve bacaklarında rahatsızlıklar ve ağrılar meydana gelmektedir. Özellikle araç sürücüleri için bu durum daha vahimdir. Aynı pozisyonda uzun süren yolculuklar kollarda kramplara neden olabilmektedir. Oto kolçakları ile kişi kolunu dayayarak kolunu dinlendirme imkanı sunmaktadır. Ayrıca kolçaklar alt kısmında içecek tutacağı ile iç kısmında saklama gözü bulunmaktadır. Kişi evraklarını Kolçak içindeki kısma saklayabilir ve seyahat esnasında içeceğini koyacağı yer konusunda sıkıntı çekmez. Kolçakların montajı kolaydır. Aracın sürüşünü etkilemez. Bilakis sürücünün rahat ve konforunu arttırarak daha zevkli ve güvenli seyahati sağlamaktadır.
Kısaca özetlemek gerekirse Oto kolçak kol dayama, İçecek tutucu ve saklama gözü gibi özellikleri ile araçta sürücü ve yolcular için konfor ve rahatı arttırmak ve kaliteli bir seyahat için tasarlanmış oto aksesuarlarıdır.
Armster, Z Tech, Fast Car, Dreamcar, Modacar, Carub gibi oto aksesuarları ve oto temizlik ürünleri üreten birçok markanın farklı modellerini Bilion.com aracılığıyla karşılaştırabilir, bütçenize ve zevkinize en uygun Oto kolçağı bulabilirsiniz.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Uyumlu Araç

Şehir seçimi