Oto Farı

Oto Farı

Arabalarda ışıksız karanlık yerlerde yolunu aydınlatmak amacıyla kullanılan ışıklara far söylenmektedir. Araba farları olmadığı zaman ışıksız yollarda araba kullanmak oldukça zor hiç olmayacak bir durumdur. Araçlarda farın kullanılması zorunludur. Arabalarda bulunan farlar yansıttığı ışık şekline göre çeşitli isimler almaktadır. Uzun ve kısa farlar olarak adlandırılır. Arabalarda farın kullanılmaması durumu yasaktır ve farları çalışmayan araçların trafiğe çıkması yasaktır.
Araçlarda far renkleri de farklı renklerde de bulunmaktadır. Bu renkler sarı ve beyaz renklerdir. Günümüzde araçların çoğunda sarı renk bulunmaktadır bunun nedeni araçların ilk çıkış zamanlarında far renklerinin sarı olmasıdır. Diğer renk ise beyaz yani zenon far olarak geçmektedir. Bu far günümüzde üretilen modern araçlarda bulunmaktadır ya da sonradan kişiler bu farı kendi isteği ile takmaktadır.

Günümüzde oto farı daha çok oto aksesuar satış yerlerinde, alışveriş mağazalarında bulunan araç aksesuarları alanında ve internet üzerinde bulunan oto aksesuar sitelerinde bulmak mümkündür. Günümüzde bu far satan siteler her geçen gün çoğalmaktadır ve bu çoğalma ile beraber kişiler günümüzde oto aksesuarcılarından çok bu sitelere başvurmaktadırlar. Araçlara far ayarı da oldukça önemlidir. Uzun mesafeyi gösteren farlar 100 metreyi göstermekte kısa farlar ise 25 metre olmalıdır. Farların istenilen seviyeden uzun veya kısa olması hem suç hem de tehlikelidir.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Uyumlu Araç

Şehir seçimi