Oto Cam Rüzgarlığı

Oto Rüzgarlıkları ve Kulanım Amaçları
Oto rüzgarlığı araçlarda iki temel sebeple kullanılan parçalardır. Bunlardan ilki aracın görüntüsünü güzelleştirmektir. Bu sayede araç daha havalı bir görünüme sahip olabilmektedir.
Araç rüzgarlığı ya da uzun tabirle oto cam rüzgarlığının asıl kullanım sebebi ise dışarıdan gelen rüzgarın araç içerisinde bulunanlara direkt etki ederek zarar vermesini önlemektir. Örneğin aracın içinde havanın rahatsız edici olduğunu düşündünüz ve aracın camını araladınız. Dışarıdan gelen şiddetli rüzgar insan sağlığına zarar verecek şiddettedir. İşte tam bu noktada oto cam rüzgarlığı kullanım amacına uygun olarak dışarıdan gelen sert ve şiddetli rüzgarın etkisini azaltarak araç içinde bulunan kişilere zarar vermesini engellemektedir.
Her marka ve model araca göre özel olarak tasarlanan oto cam rüzgarlıkları haricen tedarik edilip takılabiliyor. Aracınızın marka ve modelini söyleyerek aracınız için en uygun oto cam rüzgarlığını satın alabilmeniz mümkün. Oto cam rüzgarlıkları aracın aerodinamik yapısını bozmaz. Rüzgârın rahatsız edici gürültü ve uğultusunu keserek işitme rahatsızlığını en aza indirir.
Aracın içinde sigara kullanımı var ise dumanlı havanın dışarı atılmasını kolaylaştırır. Yine sigara içilen araçlarda sigara küllerinin kolaylıkla dışarı atılmasını sağla. İçeri geri dönerek kötü sonuçların doğmasını engeller. Çok soğuk havalarda içerideki sıcak havayla dışarıdaki soğuk havanın cam üzerinde oluşturduğu buğulanmayı engelleyerek sürücü için görüş mesafesinin kapanmasını engeller. İçerideki hava sirkülasyonunu sağlayarak temiz hava girişini sağlar.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Uyumlu Araç

Şehir seçimi