Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi

Laptop Pili

Bilgisayar
Verilen komutları yerine getiren elektronik cihazlara bilgisayar denilmektedir. Bilgisayar dilimize İngilizce
computer kelimesinden geçmiştir. Teknolojinin gelişmesi ile bilgisayar günümüzde her alana girmiş bulunmaktadır. Bilgisayarın bu denli her alana girmiş bulunması ve her alanda kullanılması ile günümüzde hemen hemen her yerde bilgisayarlar bulunmaktadır. Bilgisayarlar günümüzde ev, iş yerleri ve daha akla gelecek her yerde kullanılabilmektedir.
Bilgisayar ilk üretildiği zaman çok büyük boyutlarda üretilmiştir zamanla boyutları küçülmüştür. Başlarda bir oda boyunda olan bilgisayar zamanla masa üstü bilgisayar, laptop ve günümüzde cebe girecek kadar küçültülmüş durumdadır. Bilgisayarın yaptığı işlemlere bakılacak olursa; web sitelerinde dolaşma, alışveriş yapmak, oyun oynamak, haberleri okumak, araştırma yapmak, müzik dinlemek ve daha saymakla bitmeyecek birçok alanda kullanılmaktadır.
İlk üretilen bilgisayarların ve günümüzdeki bilgisayarın çalışma yapısına bakıldığı zaman dört ana başlıkta incelenmektedir. Bunlar; bilginin girişi, bilginin saklanması, bilginin işlenmesi ve son olarak bilginin çıkışıdır. Bilgisayar yukarıda da denildiği gibi hemen hemen her yerde bulunmaktadır. Yeni bilgisayar alacaklar bilgisayarları her yerde kolaylık bulabilirler mesele elektronik eşya satan alışveriş merkezler, bilgisayarcılar ve internet üzerinden bulunabilir. İnternet üzerinde bulunan bilgisayar satım sitelerinden birine örnek verilecek olursa; www.bilio.com adresi ve bunun gibi daha birçok teknolojik adresinden bilgisayar alınabilmektedir.

251
TOCHI ERB-AS227

Yorum yaz

UYUMLU MODELLER : Asus A52, K42, K52, X52, N82 Serisi Notebook Batarya Asus A52 Serisi Asus A52F Asus A52J Asus A52JB Asus A52JK Asus A52JR Asus A52JR-X1 Asus K42 Serisi Asus K42F Asus K42F-A2B Asus K42JB Asus K42JK Asus K42JR Asus K42JR-VX047X Asus ...

  • Karşılaştır
HP 593553-001

Yorum yaz

 HP Dizüstü Bilgisayar 6 Hücreli Pil, maksimum pil ömrü sağlayarak AC adaptörünüzü fişe takmadan sizin, arkadaşlarınızın ve ailenizin oyun oynamasına, video izlemesine, müzik dinlemesine veya fotoğraf slayt gösterisi görüntülemesine devam etmenizi sağlar  HP Dizüstü Bilgisayar 6 ...

  • Karşılaştır
Toshiba Satellite Pro U400 Notebook Batarya - Pil (FitCell Marka)

Yorum yaz

Toshiba Satellite Pro U400 Notebook Batarya - Pil (FitCell Marka)

  • Karşılaştır