Motosiklet Kaskı

Motosiklet Kaskı
Kafa bölümü vücudumuzun en önemli organlarından bir tanesidir. Motosiklet kullanımı sırasında yaşanan bir kaza da bir yara çarpma ihtimali en yüksek olan bölümüdür de aynı zamanda. Kafatası beyni koruyan bir organ olduğu için herhangi bir çarpma sonucundan vücudumuzun diğer yerlerine ne nazaran çok daha ciddi rahatsızlıklar yaşanabilir. Bu tür tehlikelerin önüne geçmek için de kask kullanımı büyük önem teşkil etmektedir.
Bir motosiklet sürücüsünün en vazgeçilmez aksesuarı kask olmalıdır. Kask kullanımını yasaların bir gereği olarak değil, motosiklet sürüşlerini ayrılmaz bir ekipmanı olarak görmek gerekir ve bunun insanlara eğitim sonucu benimsetilmesi gereklidir. Motosiklet kazalarının ölümle sonuçlanması yapılan araştırmalar sonucu çoğunun kask kullanımı olmamasından kaynaklandığını göstermektedir.
Kask kullanımı şu faydaları sağlamaktadır;
• Kaza sonucunda düşmelerde kafayı, yüzü, çeneyi korur.
• Sürüş sırasında rahatsız edici olabilecek dışarıdan gelen sesleri azaltır.
• Sürücüyü hava şartlarının olumsuzluklarından korur ( yağmur, güneş, soğuk, rüzgar)
• Sürücünün görüş alanını sınırlar ve bu da sürüş esnasında dikkatin dağılmasını engeller.
Bu kadar önemli olan motosiklet kaskı, belirli kalite standardına sahip olması gerekmektedir. Kasklar ihtiyacınıza, kullanım alanınıza ya da motosiklet sürüşünüze göre farklı tipler gösterir. Fakat en güvenli kask kafayı tam saran kasklardır her zaman. Kişi kask alırken kafasına uygun olan bir kask seçmeli. Çok çeşitli kasklar arasından en iyi ve uygun olanı Bilio.com'dan araştırabilirsiniz.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Ürün Tipi

Malzeme

Renk

Şehir seçimi