Motor Yağının Özellikleri Ve Motor Yağı Hakkında Bilgi
Motor yağı araçlarda motor ve diğer parçaların birbirine olan sürtünmesini azaltır ve böylece motorun ve diğer parçaların ömrünü uzatır. Motor yağı kalitesiz olan veya az olan araçların motoru daha erken bozulur ve araçlarda büyük sorun olan motor kitlemesi daha erken meydana gelir.
Araçlarda motor yağ katkısı son derece önemlidir. Arabanın parçalarının daha uzun ömürlerinin olmasını istiyorsak araç motor yağını devamlı kontrol etmeliyiz. Araçlarda bulunan motor yağı istenilen kilometreden sonra mutlaka değiştirilmelidir çünkü özeliğini kaybeden motor yağının fazla bir yararı olmaz ve motor parçalarının erken bozulmasına neden olur. Bir diğer motor yağı konusunda dikkat edilecek bölüm ise motor yağı kontrolü sırasında bulunan yağ seviyesidir. Motor yağ seviyesini kontrol ederken motor yağı iki çizgi arasında olmalıdır. Motor yağı kontrol edilirken arabanın arkası veya önü yüksekte olmamalı, sağa ya da sola yatık olmamalı araç düz konumda olmalıdır.
Motor yağının değişimi istenilen tarihte yapılmalıdır. Motor yağının değişiminin yapılacağı yerler daha çok tamirciler v yağ değişim merkezleridir. Yağ temin etmek için ise yağ satan yerlerden ve internette bulunan yağ satan sitelerden temin etmek mümkündür. Yağ alırken yağın kalitesinin iyi olmasına dikkat edilmelidir unutulmamalıdır ki kalitesiz yağlar özeliğini kısa zamanda kaybetmekte ve motor parçalarına zarar vermektedir

Filtreleme

Fiyat

TL

Şehir seçimi

 

Motor Yağ Katkısı:

Sonuç bulunamadı

  • Bu kategoriye ait ürün bulunmamaktadır..