Filtreleme

Fiyat

Marka

Maksimum soğutma kapasitesi (kW)

Gürültü seviyesi

Isıtma fonksiyonu

Şehir seçimi

Mobil Klima

SERİNLEMENİN KOLAY HALİ
“Portatif klima”lar, sizi diğer klimalara göre duvarı delip monte etme gibi bir yükün altına sokmayacağı
için son dönemlerde yoğun olarak tercih edilen klimalardır. Bunlar adı üstünde olduğu gibi seyyar şekilde monte ettiğiniz yere bağımlı kalmadan dilediğiniz yerde size serinleme keyfini yaşatabilir. Çeşitli markalarda enerji tasarrufu sağlayıp kullanım kolaylığı açısından müşteriye en uygun hizmeti sağlamak için üretilmektedir. Montajı duvara takılmak zorunda kalan klima türlerine göre daha zahmetsiz ve ücreti daha düşük olması tercih nedenleri arasında sayılabilir. Eğer kullanılacak alan çok büyük değilse bu tür klimalar pek çok açıdan uygun olacaktır.
Genel özellikleri itibariyle, bu cihazların filtrelerinden bazıları, bulunulan ortamda minik toz gibi parçacıkları ortadan kaldırır ve aynı zamanda bu filtre kısmının çıkarılabilir oluşu kolay bir şekilde temizlenmesine olanak tanır. Bu da cihazın hem kullanımının uzun vadede olmasını sağlar hem de daha sağlıklı bir mekânda bulunmanıza olanak tanır. Ayrıca bazı “portatif klima”larda A sınıfı enerji tüketimiyle daha az enerji harcayarak cihazın fazla elektrik tüketmemesi sağlanmıştır. Bu da ekstra fatura ödemenizi engellediği için düşünülmüş bir ayrıntıdır. Aynı zamanda çok çeşitli fonksiyonların bir araya gelerek firmalar tarafından birleştirilerek müşterilerin beğenisine sunulmuştur. Bunlardan bir tanesi de nemin yüksek olduğu bölgelerde yaşayan örneğin deniz kenarında bulunan evler için geliştirilmiş olan aşırı nemli bölgeleri optimum nem miktarına getirmek için kullanılan fonksiyondur. Bir diğer konu ise genellikle bu tarz klimalarda en belirtili şikâyet olan klimanın ses çıkarması hususudur. Fısıltı sesinin 30 desibel olduğu düşünülürse 20 desibele kadar ses yapan klimalar üretiliyor olup fiyat hususunda da ona göre artış olmaktadır.
Kullanım açısından daha kolay ve seyyar olduğu için etkili kullanım sağlayan “portatif klima”lar eğer kullanacağınız alan çok büyük değilse, hem verim olarak yeterli gelip hem de birçok özelliği barındırmasıyla tercihleriniz arasında yer alabilir.