MIDI Kontrolör

Midi Kontrolör
Günümüzde insanlarının hobileri arasında vazgeçilmezlerden olan müzik birçok alanda ve yerlerde hemen hemen her dakika dinlenir. Müzik her geçen gün daha çok ilgi gördüğü içinde yeni yeni müzik dalları çıkmaktadır ve bu müzik dallarının çıkmasıyla birlikte müzik ile uğraşanların sayısı da hızla artarak devam etmektedir. Çeşit çeşit müzik dalları olmasıyla birlikte yeni yeni müzik aletleri çıkmakta ve bu aletlerde oldukça ilgi görmektedir.
Bu müzik dallarından biride club tarzı hareketli müziklerdir. Büyük discolarda bu müzikler çalınır ve dinlenir. MIDI Kontrolör ise discolarda müziğin çalınmasından sorumlu dj lerin vazgeçilmez araçlarındandır. Dj ve müzik ile uğraşan insanların günümüzde yoğun olarak ilgi gösterdiği MIDI Kontrolör müziğin kontrol edilmesinde önemli rol oynar. MIDI Kontrolörler klavye şeklinde olması sebebiyle de klavye olarak da anımsanmaktadır.
Bu alet genel olarak usb giriş portuna bağlanarak ve birden çok klavyenin sanki bir arada kullanılmışçasına bir yapıya sahip olarak kullanılır. Gerçekten bu aletleri kullanmak ustalık ister ve bu aletleri kullanan insanlarda büyük çaba sarf eder. Discolarda dj diye isimlendirilen müzikle uğraşan insanlar MIDI Kontrolörler kullanarak müziğin içerdiği tonlamaları, ses kalınlık ve incelik ayarlarını değiştirerek müziğe farklı bir hava katarlar ve dinleyenlerin beğenisini toplamaya çalışırlar.
Günümüzde bu alet Dj liği ve bu tarz müziklerle uğraşan insanları kökten değiştirecek bir ürün olarak bilinmektedir. Bazı MIDI Kontrolörler üzerinde yuvarlak bir yapıya sahip olan cd ye benzer diskler bulunur ve bu diskler sayesinde çalmakta olan müzik ile oynamalar yapılır. MIDI Kontrolör müzik aletleri üzerinde birçok tuş bulunur ve tuşların her biri ayrı ayrı görevlere sahiptir. Dj olmak isteyenlerin mutlaka almak istediği bu aletler günümüzde oldukça talep görmektedir.

Filtreleme

Fiyat

TL

Şehir seçimi