Meyve

Meyve
Etrafımıza baktığımızda hemen hemen her bitkinin meyvesinin olduğunu görürüz. Meyve, tohumu taşıyan etli ve sulu olan kısımdır. Meyvenin oluşması bitkinin çiçekli olup olmamasına bağlıdır.
Elma, ayva, armut, kuşburnu ve muşmula gibi meyveler yumuşak çekirdekli meyvelerdir. Bu tür meyvelerin vitaminlerinden tam anlamıyla faydalanmak için iyice yıkadıktan sonra kabuklu olarak tüketilmedir. Kiraz, kayısı, vişne, şeftali, erik ve kızılcık gibi meyveler ise sert çekirdekli meyve türünü oluşturur. Fındık, ceviz, badem, Antep fıstığı sert kabuklu meyveleri oluşturur. Fındık besin ve enerji açısından çok önemlidir. Kışın özellikle yenmesi gereken meyvelerden biridir. Vücudu sıcak tutması ile bilinir. Ceviz ise beyin gelişimi açısından tavsiye edilmektedir. Yine bu besinleri taze taze tüketmek çok faydalıdır. Özellikle satın alırken kabuklarının açılmamış olmasına dikkat etmek gerekir. Dut, incir, üzüm, böğürtlen, ahududu ve çilek üzümsü meyveleri oluşturur. Kuru incir ve kuru üzümün kan yapıcı özelliğinden dolayı kansızlık sorunu yaşayanlara iyi geldiği bilinmektedir.
Bütün meyvelerin sayısızca faydaları bulunmaktadır. Bizler sadece bir kaçını sizlerle paylaştık. Sağlıklı yaşamanın şartlarından biri de meyve tüketmektir. Meyveyi hayatınızda hiçbir zaman eksik etmeyiniz.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi