Mengene, İşkence

Mengene
Mengene sanayi ortamın da ve diğer küçük tamir atölyelerinde muhakkak olması gereken bir alettir. Kullanım alanı olarak tek bir açıdan bakmak yanlış olur. Her türlü malzemeyi sabitleştirmek amacıyla yapılan düzenektir. Gövdesi dökümden imal edilen bu düzeneğin yardımcı elemanları vardır.
Bunlar oynar çene ve bu çeneyi sabit çene ile birleşmesini sağlayan dişli mil milin dönüşünü sağlayan kuvvet kolu ve herhangi bir yere sabitlemek amacıyla saplamalarından oluşmaktadır.
İmalatında kullanılan hammaddesi ne kadar kırılgan olursa o kadar çabuk deforme olacağından yapım aşamasında imal edilen malzemesi çok önemlidir. Sert işçiliklerin yapılmasına imkân sağlayan mengene aynı zamanda örs görevi de görerek düzleştirilmiş yüzeyi üzerinde dövme ve doğrultma işleri yapılabilmektedir.
Mengene sağlan tutucu özelliğinden dolayı genelde sökülemeyen saplamalar ve birbirine dişler vasıtasıyla monte edilmiş parçaların bir tarafından sabitlenerek diğer tarafının anahtarlar yardımıyla döndürülmesine imkân veren bir alettir.
Genel olarak soğuk demir ve diğer kırılgan olmayan metallerin şekillendirilmesinde kullanılan mengene sıcak şekillendirmede de kullanılabilmektedir.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Ürün Tipi

Şehir seçimi

 
Stanley St183068 Matkap Mengenesi 150 Mm - 115 mm Yorum yaz

Yapi Market / Bahce / Oto > Yapi Market / Hirdavat > Elektrikli Alet / El Aletleri > El Aletleri > Iskence > Stanley St183068 Matkap Mengenesi 150 Mm

  • Karşılaştır
DOĞSAN DM 150-150mm SABİT TEZGAH MENGENESİ Yorum yaz

DOĞSAN DM 150-150mm SABİT TEZGAH MENGENESİ DÖKÜMDEN YAPILMIŞ MONOBLOK GÖVDE ÇELİK TIRTIL ÇEKİLMİŞ ÇENELER YÜKSEK SIKMA KUVVETİ İNDİKSİYON SERTLEŞTİRİLMİŞ ÇENELER 2 YIL GARANTİ

  • Karşılaştır
Stanley 1-83-069 Maxsteel Çok Açılı Mengene Yorum yaz

25 Kg kapasiteli70 mm genişlik 40 mm derinlik Alüminyum gövde

  • Karşılaştır
Chef G Tip İşkence 4 " Yorum yaz

Yapi Market / Bahce / Oto > Yapi Market / Hirdavat > Elektrikli Alet / El Aletleri > El Aletleri > Iskence > Chef G Tip İşkence 4 "

  • Karşılaştır
DOĞSAN DM 200-200mm SABİT TEZGAH MENGENESİ Yorum yaz

DOĞSAN 200-200mm SABİT TEZGAH MENGENESİ DÖKÜMDEN YAPILMIŞ MONOBLOK GÖVDE ÇELİK TIRTIL ÇEKİLMİŞ ÇENELER YÜKSEK SIKMA KUVVETİ İNDİKSİYON SERTLEŞTİRİLMİŞ ÇENELER 2 YIL GARANTİ

  • Karşılaştır