Mengene, İşkence

Mengene
Mengene sanayi ortamın da ve diğer küçük tamir atölyelerinde muhakkak olması gereken bir alettir. Kullanım alanı olarak tek bir açıdan bakmak yanlış olur. Her türlü malzemeyi sabitleştirmek amacıyla yapılan düzenektir. Gövdesi dökümden imal edilen bu düzeneğin yardımcı elemanları vardır.
Bunlar oynar çene ve bu çeneyi sabit çene ile birleşmesini sağlayan dişli mil milin dönüşünü sağlayan kuvvet kolu ve herhangi bir yere sabitlemek amacıyla saplamalarından oluşmaktadır.
İmalatında kullanılan hammaddesi ne kadar kırılgan olursa o kadar çabuk deforme olacağından yapım aşamasında imal edilen malzemesi çok önemlidir. Sert işçiliklerin yapılmasına imkân sağlayan mengene aynı zamanda örs görevi de görerek düzleştirilmiş yüzeyi üzerinde dövme ve doğrultma işleri yapılabilmektedir.
Mengene sağlan tutucu özelliğinden dolayı genelde sökülemeyen saplamalar ve birbirine dişler vasıtasıyla monte edilmiş parçaların bir tarafından sabitlenerek diğer tarafının anahtarlar yardımıyla döndürülmesine imkân veren bir alettir.
Genel olarak soğuk demir ve diğer kırılgan olmayan metallerin şekillendirilmesinde kullanılan mengene sıcak şekillendirmede de kullanılabilmektedir.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Ürün Tipi

Şehir seçimi

 
Stanley 1-83-069 Maxsteel Çok Açılı Mengene Yorum yaz

25 Kg kapasiteli70 mm genişlik 40 mm derinlik Alüminyum gövde

  • Karşılaştır
Stanley Maxsteel 1-83-065 4,50 / 5 2 kullanıcı oyu 2 yorum

Marka: StanleyModel: Maxsteel 1-83-065Ürün özellikleri:Güç için dayanıklı dökme demir yapıYuvarlanarak oluşturulmuş vida dişleri düzgün çalışma ve dayanıklılığı temin ederTaban vidaları direkt olarak sabit çalışmayı temin etmek üzere çalışma yüzeyine vidalanırDeğişik işler için döner ...

  • Karşılaştır
Stanley 0-83-002 Mikro Tetikli İşkence 15CM Orta Yorum yaz

Hem bir mengene hem de bir ayırıcı olarak çift görevlidir Güçlendirilmiş naylon ve çelik yapı güç ve dayanıklılık sağlar Çıkartılabilir çene yastıkları yüzeyleri yıpranma ve hasara karşı korur

  • Karşılaştır
Proxxon 28132 Ms4 Makina Mengenesi 3,00 / 5 Yorum yaz

Uygunluk: 28606 MB 140/s ve TBM 220 ye uygundurÖlçüler: 50 mm çene genişliği, 10 mm yükseklik, çenelerde yatay ve dikey V kanallarSıkma ölçüsü: Maks. 34 mm

  • Karşılaştır
Proxxon 28602 Fms 75 Vantuzlu Hassas Mengene Yorum yaz

Yatay ve dikey V kanallı çeneler75 mm izoleli çenelerMaks sıkıştırma 70 mmAğırlık: 1 kg

  • Karşılaştır
Chef G Tip İşkence 4 " Yorum yaz

Yapi Market / Bahce / Oto > Yapi Market / Hirdavat > Elektrikli Alet / El Aletleri > El Aletleri > Iskence > Chef G Tip İşkence 4 "

  • Karşılaştır
Wolfcraft Amatör Vidalı İşkence 50-150 mm Yorum yaz

Yapi Market / Bahce / Oto > Yapi Market / Hirdavat > Elektrikli Alet / El Aletleri > Elektrikli Aletler / Aksesuarlar > Hobi Urunleri > Hobi Aksesuarlari > Wolfcraft Amatör Vidalı İşkence 50-150 mm

  • Karşılaştır