Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi

Mengene

Mengene
Mengene sanayi ortamın da ve diğer küçük tamir atölyelerinde muhakkak olması gereken bir alettir. Kullanım alanı
olarak tek bir açıdan bakmak yanlış olur. Her türlü malzemeyi sabitleştirmek amacıyla yapılan düzenektir. Gövdesi dökümden imal edilen bu düzeneğin yardımcı elemanları vardır.
Bunlar oynar çene ve bu çeneyi sabit çene ile birleşmesini sağlayan dişli mil milin dönüşünü sağlayan kuvvet kolu ve herhangi bir yere sabitlemek amacıyla saplamalarından oluşmaktadır.
İmalatında kullanılan hammaddesi ne kadar kırılgan olursa o kadar çabuk deforme olacağından yapım aşamasında imal edilen malzemesi çok önemlidir. Sert işçiliklerin yapılmasına imkân sağlayan mengene aynı zamanda örs görevi de görerek düzleştirilmiş yüzeyi üzerinde dövme ve doğrultma işleri yapılabilmektedir.
Mengene sağlan tutucu özelliğinden dolayı genelde sökülemeyen saplamalar ve birbirine dişler vasıtasıyla monte edilmiş parçaların bir tarafından sabitlenerek diğer tarafının anahtarlar yardımıyla döndürülmesine imkân veren bir alettir.
Genel olarak soğuk demir ve diğer kırılgan olmayan metallerin şekillendirilmesinde kullanılan mengene sıcak şekillendirmede de kullanılabilmektedir.

Stanley 1-83-069 Maxsteel Çok Açılı Mengene

Yorum yaz

25 Kg kapasiteli70 mm genişlik 40 mm derinlik Alüminyum gövde

  • Karşılaştır
Proxxon 28132 Ms4 Makina Mengenesi

3,00 / 5 Yorum yaz

Uygunluk: 28606 MB 140/s ve TBM 220 ye uygundurÖlçüler: 50 mm çene genişliği, 10 mm yükseklik, çenelerde yatay ve dikey V kanallarSıkma ölçüsü: Maks. 34 mm

  • Karşılaştır
Proxxon 28608 Hassas Mengene

Yorum yaz

Yatay ve dikey V kanallı çeneler 75 mm izoleli çeneler Maks sıkıştırma: 70 mmAğırlık: 1.6 kgKullanım: 60 mm ye kadar masa ve atölye tezgahlarına bağlanabilir

  • Karşılaştır
Proxxon 20392 75 Mm Mengene

Yorum yaz

PRIMUS 75Çene genişliği: 75 mmÇene açılımı: 65 mmOluk ölçüsü: 80x11 mmAğırlık: 2.5 kg

  • Karşılaştır