Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi

Mengene

Mengene
Mengene sanayi ortamın da ve diğer küçük tamir atölyelerinde muhakkak olması gereken bir alettir. Kullanım alanı
olarak tek bir açıdan bakmak yanlış olur. Her türlü malzemeyi sabitleştirmek amacıyla yapılan düzenektir. Gövdesi dökümden imal edilen bu düzeneğin yardımcı elemanları vardır.
Bunlar oynar çene ve bu çeneyi sabit çene ile birleşmesini sağlayan dişli mil milin dönüşünü sağlayan kuvvet kolu ve herhangi bir yere sabitlemek amacıyla saplamalarından oluşmaktadır.
İmalatında kullanılan hammaddesi ne kadar kırılgan olursa o kadar çabuk deforme olacağından yapım aşamasında imal edilen malzemesi çok önemlidir. Sert işçiliklerin yapılmasına imkân sağlayan mengene aynı zamanda örs görevi de görerek düzleştirilmiş yüzeyi üzerinde dövme ve doğrultma işleri yapılabilmektedir.
Mengene sağlan tutucu özelliğinden dolayı genelde sökülemeyen saplamalar ve birbirine dişler vasıtasıyla monte edilmiş parçaların bir tarafından sabitlenerek diğer tarafının anahtarlar yardımıyla döndürülmesine imkân veren bir alettir.
Genel olarak soğuk demir ve diğer kırılgan olmayan metallerin şekillendirilmesinde kullanılan mengene sıcak şekillendirmede de kullanılabilmektedir.

Stanley 1-83-069 Maxsteel Çok Açılı Mengene

Yorum yaz

25 Kg kapasiteli70 mm genişlik 40 mm derinlik Alüminyum gövde

  • Karşılaştır
Stanley 0-83-002 Mikro Tetikli İşkence 15CM Orta

Yorum yaz

Hem bir mengene hem de bir ayırıcı olarak çift görevlidir Güçlendirilmiş naylon ve çelik yapı güç ve dayanıklılık sağlar Çıkartılabilir çene yastıkları yüzeyleri yıpranma ve hasara karşı korur

  • Karşılaştır
Proxxon 28608 Hassas Mengene

Yorum yaz

Yatay ve dikey V kanallı çeneler 75 mm izoleli çeneler Maks sıkıştırma: 70 mmAğırlık: 1.6 kgKullanım: 60 mm ye kadar masa ve atölye tezgahlarına bağlanabilir

  • Karşılaştır