Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi

Mat, Şişme yatak

Mat, Şişme Yatak
Mat ısı yalıtımı sağlaması için dağcıların ve kampçıların altlarına serdikleri yalıtkan malzemeye verilen
isimdir. Çeşitli polimerlerden üretilen matlar hafif ve yüksek ısı direncine sahiptirler. Özellikle kış faaliyetlerinde matın yeteri kadar yalıtıma sahip olması hayatidir. Tulumunuz ne kadar kaliteli olursa olsun yeterli ısı yalıtımına sahip olmayan bir matla sıcak bir gece geçirmeniz olanaksızdır. İyi bir mat ısı yalıtımı için yeteri kalınlıkta olmalıdır (en az 1 cm olmalıdır), bu kalınlığın yanında hafif olmalı, kolay katlanabilirlik için de yeteri kadar esnek olmalıdır.
Thermarest markasının ürettiği Z Lite ve RidgeRest model matlar kendiliğinden katlanabilir çizgilere sahip olması ile kolay kullanım sunuyorlar, bunun yanında boşluklu tasarımlarıyla daha iyi yalıtım sunarken diğer matlara göre konfor seviyeleri daha yüksek. Şişme yatak matlara göre daha fazla ısı yalıtımı konfor sağlarlar. Taşınması daha kolay olan bu ürünlerin şişirme aparatları bulunmasına rağmen çoğunlukla manuel olarak şişirilirler. Dağa götürülecek her ekstra yük ekstra zahmet demektir, bu durumda dağcıların şişirme aparatı taşımamaları anlaşılabilir.
Şişme yataklar matlara göre daha hafif ve daha küçük hacimlidir. Dezavantajları ise patlamaları durumunda herhangi bir yalıtım sağlamıyor oluşlarıdır. Patlayan bir şişme yatağın naylon bir poşetten farkı kalmaz. Yapılacak faaliyetin karakteri, gidilecek bölgede ne kadar süre geçirileceği, faaliyet bölgesinin şehir yaşantısına olan uzaklığı gibi durumlar göz önünde bulundurularak mat ile şişme yatak arasında bir tercih yapılmalıdır.

8
Intex 68758

Yorum yaz

" 191x137x22 cm Çift kişilik Hızlı Şişirme ve indirme Yüksek kaliteli vinil malzeme Yapay Ipek (rayon) kaplı üst yüzey Güvenlik subabı Kamp ve açık hava kullanımına uygun sağlam yapı "

Intex 67738

Yorum yaz

Intex 67738 Queen 220 V Şişme Yatak

Igloo S1005-9818 Kampet Kamp Yatağı 109954

Yorum yaz

kampet kamp yatağı s1005-9818 detay bilgisi 190x64x42xcm

Concept FRA201 Eva Mat

Yorum yaz

Ölcüler : 180 52 0.6 cm Su, nem ve soğuk gecirmez. Türkiye Genel Dağıtım / ModaCar Türkiye

Intex 68765

Yorum yaz

" Intex 68765 Çift Kişilik Şişme Yatak ile misafirlerinizi artık gerçek rahat konforunda ve zahmetsizce ağırlayabilirsiniz... Evinizde, tatilde, yazlıkta güzel bir yatağa sahip olabilirsiniz. Misafir ve kamp amaçlı kullanıma uygundur. Son derece kaliteli ve kalitesi test edilmiş ...

Voit Puzzle Mat 4 lü

Yorum yaz

Önce puzzle ınızı birleştirin sonra konforlu minderiniz ile spor yapmanın keyfini çıkartın. Pürüzsüz yüzeyi sayesinde temizlemede hiçbir zahmet vermemektedir. Egzersiz minderi olarak kullandığınız Voit Puzzle Minderi ayrıca bisiklet, koşu bandı gibi fitness cihazlarınızın alt kısımlarına ...

Intex 68759

Yorum yaz

Intex 68759 Queen Şişme Yatak