Chicco Masa Lambası, Gece Lambası, Abajur

Lambalar Hakkında Bilgi
Lambalar karanlık ortamların ışıklandırılmasında kullanılmaktadır. Lambaların kulanım alanı oldukça geniş olup karanlık olan her yerde kullanılmaktadır. Lambalara örnek verecek olursak; sokak lambaları, arabalarda bulunan far lambaları, ev aydınlatmada kullanılan lambaları örnek vermek mümkündür.
Lambalar kullanıldığı alana göre farklı özelikleri bulunmaktadır. Masa lambası masa üzerinde kullanılan bir lamba çeşididir. Karanlık ortamlarda masa üzerinde yazı yazma, kitap okuma, ders çalışma ve diğer işlerin yapılmasını kolaylaştırmaktadır. Masa lambaları masa başında çalışma sırasında açılmakta iş bitikten sonra da kapatılmaktadır. Böylelikle elektrik tasarrufu oluşmaktadır.
Lambalar günümüzde vermiş oldukları ışık gücüne göre de farklılık göstermektedir. Gece lambası diğer lambalara göre daha az ışık vermektedir. Bu yüzden gece uyulacağı zaman kişi gözlerini etkilemeyeceğinden dolayı gece kullanılmaktadır. Gece lambasının kulanım nedeni odadaki karanlığı az da olsa ışıklandırmak amacıdır. Gece lambaları diğer lamba renklerine göre daha farklı renklerde bulunmaktadır. Gece lambası renklerine örnek verecek olursak; kırmızı, yeşil, mavi vb. renkler kullanılmaktadır.
Bir diğer lamba çeşidi olan abajur lamba ilk olarak 17. yüzyılda Avrupa’da ortaya çıkmıştır. Abajur lambanın kullanımına bakıldığı zaman amaç ışığın bir yöne yönetilmesi ya da ışığın etkisini azaltarak etrafa yaymasıdır. Abajur lambalar moda kavramı ile modaya uygun değişik şekillerde üretilmektedir.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Kaldır

Ürün Çeşidi

Şehir seçimi