Kuş Yemi

Kuş Yemi


Hayvan sever kişiler tarafından evde en fazla beslenen ve sevilen hayvanlar arasında çeşitli kafes kuşları gelir. Bu güzel yaratıklar hem rengârenk görüntüleri, hem de güzel sesleriyle ötüşleri sayesinde yaşantımıza büyük renk katarak bizleri mutlu ederler. Ancak bu minicik ve güzel canlılar genellikle pek çok insanın düşündüğünün aksine bakımı çok kolay olan hayvanlar değillerdir.

Kuşlar son derece hassas olan, özenli bir bakım isteyen, ihmal edilince kolay hastalanan narin canlılardır. Bu sebeple evinde kafes kuşu beslemek isteyen kişiler alacakları kuş cinsine karar verdikten sonra iyi araştırma yapmalı ve bu kuşun cinsine özel istekleri mutlaka göz önünde bulundurmalıdır.

Kafes kuşu beslenirken dikkatle seçilmesi gereken malzemelerin başında gelen kuş yemi farklı cinslere göre farklı özelliklerde hazırlanmalıdır. Genel olarak tüm kuşlar aynı şekilde beslenebilirmiş gibi görünse de aslında gerçek böyle değildir. Bir muhabbet kuşu ile bir kanaryanın beslenme istekleri ve alışkanlıkları tamamen farklıdır. Aynı şekilde papağanlar, Hint bülbülleri veya sakalar da aynı yemlerle beslenemez.

Kuş yemleri içinde genellikle en bilinen ve satın alınan markaların başında Bonnie gelir. Bu marka gerek kalitesi gerekse kuş cinslerine özel hazırlanmış geniş mama seçenekleri ile dikkat çekmektedir. Bunu dışında yine farklı cinslerin isteklerine göre hazırlanmış Enjoy, Ballı, Quik gibi markalar da evinizdeki küçük kanatlı dostlarının için tercih edebileceğiniz kaliteli markalar arasındadır.

  • Kuş (539)
    • Kuş Yemi

Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi