Hagen Kuş Kafesi

Teknoloji ile çok haşır neşir olduğumuz bu günlerde yaşadığımız mekanlarda doğadan sesler duymak insana iyi geliyor. İş yerlerimizden tutun da oturma odalarımıza kadar telefon, televizyon gibi bir çok elektronik aletin seslerine maruz kalıyoruz. Çoğu zaman üzerimizde biriken gerginlikten şikayet ediyoruz. Böyle durumlarda doğa insana çok iyi gelir de çıkıp gidemezsiniz ama doğayı bir parça da olsa yanınıza getirmek mümkündür. O anlarda bir kuş sesi nasıl iyi gelir anlatamam. Ayrıca hayvan beslemek de farklı bir rahatlama yoludur. Çoğumuzun evinde beslediği bir hayvanı vardır. Bu hayvanların başında kuşlar gelir. Evlerimizde sıklıkla rastladığımız kuş türleri kanarya, muhabbet kuşu, bülbül, papağandır.

Eğer siz de evinizde bir kuşunuz olsun istiyorsanız ve türüne karar verdiyseniz, işe kuş kafesi seçiminden başlayalım. Her kafes her kuş türüne uygun değildir. Onların mutlu uçarak nağmeler yaymasını istiyorsanız özelliklerine uygun kafesler seçmelisiniz. Kuş kafesleri ayrıca evlerimize samimi ve sıcak bir hava verir. Hatta dilimize güzel, hoş, sıcak ev anlamına gelen 'bülbül yuvası gibi' deyimi ile yerleşmiştir. Beslemeye karar verdiğiniz kuş muhabbet kuşu ve benzerleri gibi ise, içinde rahatça uçacağı dikdörtgen, kare şeklindeki kafeslerden tercih edebilirsiniz. Kafesler metal, ahşap olmak üzere farklı malzemelerden yapılır. Malzemesi ne olursa olsun boyasının atmayacak özellikte olmasına dikkat edin. Kuşlar kemirgen canlılardır, bu yüzden boyadan zarar görebilir. Tabi ki yemlik, suluk, salıncak gibi aksesuarları da unutmayalım. Küçük kuşların kafeslerinde olması gereken özellikler bunlar ama papağan besliyorsak kafesinin büyük olmasına dikkat edelim. Kuşlar aşağı yukarı değil yatay uçarlar bu yüzden kafeslerin geniş yatay boyutta olanlarını tercih edelim.

Gelelim zevkimize ve kuşlarımıza uygun kafeslere nasıl sahip olacağımıza. Çok sayıda istediğiniz özelliklere sahip en ucuz kuş kafeslerini bilio.com da bulabilirsiniz.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Kaldır

Şehir seçimi