Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi

Kuş Kafesi

Teknoloji ile çok haşır neşir olduğumuz bu günlerde yaşadığımız mekanlarda doğadan sesler duymak insana iyi geliyor. İş yerlerimizden tutun da oturma odalarımıza kadar telefon, televizyon gibi bir çok elektronik aletin seslerine maruz kalıyoruz. Çoğu zaman üzerimizde biriken gerginlikten şikayet ediyoruz. Böyle durumlarda doğa insana çok iyi gelir de çıkıp gidemezsiniz ama doğayı bir parça da olsa yanınıza getirmek mümkündür. O anlarda bir kuş sesi nasıl iyi gelir anlatamam. Ayrıca hayvan beslemek de farklı bir rahatlama yoludur. Çoğumuzun evinde beslediği bir hayvanı vardır. Bu hayvanların başında kuşlar gelir. Evlerimizde sıklıkla rastladığımız kuş türleri kanarya, muhabbet kuşu, bülbül, papağandır.

Eğer siz de evinizde bir kuşunuz olsun istiyorsanız ve türüne karar verdiyseniz, işe kuş kafesi seçiminden başlayalım. Her kafes her kuş türüne uygun değildir. Onların mutlu uçarak nağmeler yaymasını istiyorsanız özelliklerine uygun kafesler seçmelisiniz. Kuş kafesleri ayrıca evlerimize samimi ve sıcak bir hava verir. Hatta dilimize güzel, hoş, sıcak ev anlamına gelen 'bülbül yuvası gibi' deyimi ile yerleşmiştir. Beslemeye karar verdiğiniz kuş muhabbet kuşu ve benzerleri gibi ise, içinde rahatça uçacağı dikdörtgen, kare şeklindeki kafeslerden tercih edebilirsiniz. Kafesler metal, ahşap olmak üzere farklı malzemelerden yapılır. Malzemesi ne olursa olsun boyasının atmayacak özellikte olmasına dikkat edin. Kuşlar kemirgen canlılardır, bu yüzden boyadan zarar görebilir. Tabi ki yemlik, suluk, salıncak gibi aksesuarları da unutmayalım. Küçük kuşların kafeslerinde olması gereken özellikler bunlar ama papağan besliyorsak kafesinin büyük olmasına dikkat edelim. Kuşlar aşağı yukarı değil yatay uçarlar bu yüzden kafeslerin geniş yatay boyutta olanlarını tercih edelim.

Gelelim zevkimize ve kuşlarımıza uygun kafeslere nasıl sahip olacağımıza. Çok sayıda istediğiniz özelliklere sahip en ucuz kuş kafeslerini bilio.com da bulabilirsiniz.

9
Savic Gite 1 Salma Kus Kafesi 60x60x168 Cm

Yorum yaz

Marka: SavicModel: Gite 1 Salma Kuş Kafesi 60x60x168 CmÜrün BilgisiKanarya, muhabbet kuşu, sultan ve sevda papağanı gibi orta boy kuşlar için salma kafes.En : 60 cmBoy : 60 cmYükseklik : 168 cm

Dr. Sacchi Muhabbet Kuşu Kafesi Como

Yorum yaz

Dr. Sacchi Muhabbet Kuşu Kafesi Pirinç 302339 ebatlarında Muhabbet kuşları için tasarlanmış kafes. Yalnız bir kuşun yaşaması kadar alana sahip olup kafesle birlikte 2 adet yemlik ve iki adet tüneği  mevcutturDr. Sacchi Muhabbet Kuşu Kafesi Pirinç1258955524611

Hagen Vision S01

Yorum yaz

Marka: HagenModel: Vision S01Ürün özellikleri:Eşşiz tasarım sayesinde kuşların yaratmış olduğu atıkları kafes dışına çıkmasını önleyen sistem.

Bird Toy Ahşap Kuş Yuvası 17 cm

Yorum yaz

Bird Toy Ahşap Kuş Yuvası; Kuşlar için, 17 cm yüksekliğinde, 15 cm genişliğinde, asılarak kullanılabilen, doğal ahşap malzemeden yapılmış, dekoratif yuva. Yuva girişi 3,5 cm çapındadır. 3 cm uzunluğunda tüneği bulunmaktadır.

Savic Wellington Playpen 90x60x175 Cm

Yorum yaz

Marka: SavicModel: Wellington Playpen 90x60x175 CmÜrün özellikleri:Savic Wellington playpen papagan kafesinde 4 adet çelik mama kabi bulunmaktadir.Yemlik bölümü disardan açilmakta ve yemlikleri düşmesini engelleyici kilit sistemi bulunmaktadir.Üst kisimda egitim tünegi mevcuttur.Amazon, ...

Savic Elise 30 45x25x47 Cm

Yorum yaz

  Evelyne 50: Küçük kuşlar için kuş kafesi (Gri) 70x38x73