Arçelik Kurutma Makinesi

Eskiden çamaşırlar elde yıkanıyor iken teknolojinin artması ile beyaz eşyalar tabir edilen cihazlar ortaya çıkmış ve el ile yapılacak birçok işlemi makine yapar hale gelmiştir. Önce Çamaşır makinesi, Bulaşık Makinesi yaygınlaşmış, gelişen teknoloji ve gereksinimler doğrultusunda Kurutma Makineleri üretilerek ev ve işyeri kullanıcılarının hizmetine sunulmuştur.
Kurutma Makinesi ilk önceleri sadece kuru temizleme tarzı işyerlerinde ticari amaçla kullanılmaya başlansa da ev kullanıcılarının kullanımına uygun olarak gereksinimlerini karşılamak üzere ev tipi kurutma makineleri piyasaya sürülmüş ve özellikle çamaşır kurutmada sıkıntı yaşayan ev hanımlarının imdadına yetişmiştir. Kurutma makineleri sayesinde çamaşırı asmak ve kurumasını beklemekle uğraşma derdi bitmiştir. Kış aylarında havaların sürekli soğuk olması elbiselerin kurutulmasında sorunlar yaratmaktadır. Elbiselerin kuruması günlerce sürmektedir. Bu defa elbiseleri soba yakınlarına veyahut kalorifer petekleri üzerine konulması seçenekleri kullanılmakta ancak yapılan işlemler hem ev içerisinde ısı kaybına hem de ıslak çamaşırdaki ağır deterjan kokularının solunmasına neden olmaktadır. Bu durum çokta sağlıklı olmayan bir durumdur. Buharlaşan deterjan içerisinde insan vücuduna zararlı çok ağır kimyasal maddeler barındırmaktadır. Kış aylarında kurutma makinesi yaz aylarına göre ev hanımları için çok daha faydalı olabilmektedir. Ayrıca kurutma makineleri çamaşırı yumuşatarak kolay ütülemesini sağlamaktadır. Dış ortamda çamaşır kurutulduğunda dış ortamdan gelecek is, duman ve çeşitli kokulara da maruz kalınmaz. Çamaşırlar çok kısa zamanda tertemiz şekilde kurutulur. Tabi makine alırken diğer makineler gibi elektrik tüketim değerlerinin incelenerek en az elektrik tüketen makineler dikkate alınmasında fayda bulunmaktadır.
Arçelik, Vestel, Beko gibi bilinen markaların yanında ismi duyulmuş Samsung, King, Braun, Fakir, Hector, Remingston gibi daha bir çok daha markanın çeşitli model Kurutma Makineleri piyasadaki yerini almıştır. Sizde Bilio.com ile birçok markanın çeşitli modellerini kıyaslayın ve alışverişin keyfini çıkarın.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Kaldır

Kurutma Sistemi

Enerji Sınıfı

  • A (1)
  • A+ (1)
  • B (3)

Kapasite

Şehir seçimi