Filtreleme

Fiyat

Marka

Kaldır

Kulaklık Tipi

Bağlantı

Kablo uzunluğu

Şehir seçimi

Seçili filtreler:

Seçili filtreleri kaldır
Marka:
BEATS ×

BEATS Kulaklık

Kulaklık

Kulaklık, iki küçük hoparlörün kullanan kişinin kulağına yakın yerde durması amacı ile özel olarak tasarlanmış bir
çevre birimidir. Kullanım amacı kişiden kişiye farklılık göstermek ile birlikte, genellikle çevreye rahatsızlık vermemek veya dışarıdaki yüksek ortam gürültüsünün önüne geçmek amacıyla kullanıldığı bilinmektedir. Ayrıca hoparlörler kulağa daha yakın bir şekilde tasarlandıklarından kullanıcı sesi daha canlı ve net algılar ve bu amaçla da kullanıldığı görülmüştür. Bunların yanında kulakları korumak amacı ile de kullanılabilmektedir.

Görüldüğü üzere kulaklık, çok amaçlı kullanılabilen bir çevre birimidir. Kafa üstü kulaklık ve kulak içi kulaklık olmak üzere iki farklı ana başlıkta toplanabilir. Kafa üstü kulaklıklar, İngilizce’de head phones anlamına gelmektedir. Genellikle bilgisayarlar için kullanılırlar. Bunun nedeni mobil cihazlar için fazlasıyla büyük olması ve çok yer kaplayıp taşınabilirliğe elverişli olmamasından dolayı tercih edilmemeleridir. Ancak bu sorunu aşmak için kulaklık firmaları çözüm arayışı içerisine girmişlerdir. Bunun için bazı firmalar bazı kafa üstü kulaklıklara katlanabilme veya dönebilme gibi özellikler eklemişlerdir. Bazı modellerinin üzerine mikrofon entegre edilmiştir. Genellikle radyocular, disk jokeyler, bilgisayar kullanıcıları, oyun kullanıcıları gibi insanlar tarafından tercih edilen kafa üstü kulaklıkların kullanım yelpazesi oldukça geniştir. Ses bakımından kulak içi kulaklıklara nazaran daha kalitelidirler. Beats, SteelSeries, Logitech ve Sony gibi firmalar kafa üstü kulaklık üreten büyük firmalardan bazılarıdır. Kulak içi kulaklık ise daha gündelik işler için tercih edilmektedir. İngilizce’de ear burds veya ear phones şeklinde telaffuz edilmektedir. Dışa ve ortak kulak içine takılabilen modelleri mevcuttur. Beats, Sony, Samsung ve Apple gibi bazı büyük firmalar kulak içi kulaklık üretmektedirler.

Kulaklıkların model ve markalarına göre farklı fiyat aralıkları mevcuttur. Sitemiz üzerinden bunların kıyaslamasını yapabilirsiniz.

BEATS Mixr David Guetta Pro Kulaklık

Yorum yaz

Dj David Guetta ile beraber tasarlanan profesyonel kulaklık Gelişmiş Monster kablo, kaliteli ve net ses için patentli teknolojiye sahiptir. Yüksek performanslı ses izolasyonu sağlar. Yıkanabilen sünger ile sürekli temiz kullanım 1.8 metre kablosu ile ergonomik şekilde dizayn edilmiştir. ...

  • Karşılaştır
Beats Executive Oe Kulaklık

Yorum yaz

Genişletilmiş tam aralıkta ses için kulaklık. Yüksek performanslı aktif ses izolasyon kulaklıkları. Dayanıklı bükülme koruması kabloyu korur ve ağır kullanımlara dayanır. Gelişmiş Kablo, doğru ve net ses için patentli teknolojiler. Seyahatler için özel olarak tasarlanmış hafif ...

  • Karşılaştır