Korse

Korse
Korse, kadınların genellikle kıyafet içlerine tercih ettiği, vücudun daha sıkı ve fit görünmesini sağlayan bir iç giyim ürünüdür. Bunun yanı sıra doğum, karın germe gibi bazı operasyonlardan sonra da korse giyilmesi doktordan tarafından tavsiye edilir. İç giyim markaları vücut tiplerinden yola çıkarak her türlü ihtiyacı karşılayacak nitelikte ve tarzda korse modelleri geliştirmiştir. NBB, Ten, Yeni İnci, Kom ve Vedette gibi iç giyim markaları ülkemizde yaygın olarak kullanılan korse markalarındandır.
Doğru korse seçiminde vücut tipinin çok iyi analiz edilmesi gerekmektedir. Her korse her vücut tipine uymaz. Basen toparlayıcı korseler, kalça ve basen bölgesinde fazlalığı olan kadınlar tarafından tercih edilmelidir. Ayrıca bu korselerin popo kaldırıcı özelliği de bulunmaktadır. Mide toparlayıcı korseler, kilo fazlalığı karın ve mide bölgesinde toplanmış bayanlar tarafından tercih edilmelidir. Karın bölgesinin biraz daha sıkı görünmesi için çift katlı kumaştan üretilmiş korseler idealdir. Hamilelik sonrası korseleri ise doğumdan en az bir hafta sonra giyilmeye başlanan ve tüm vücudu toparlamaya yardımcı, sağlıklı kumaşlardan üretilmiş korselerdir.
Zayıflama korseleri, sıkı bir görünümden ziyade deri altına etki ederek kişinin zayıflamasına yardımcı olan korselerdir. Medikal korseler, ortopedik özellikte ve doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken tedavi amaçlı korselerdir. Bel korseleri zamanının büyük bir çoğunluğunu ayakta geçirmek zorunda olan ve bu yüzden bel ağrısı şikayeti yaşayan bireyler için tasarlanmış korselerdir.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Renk

Şehir seçimi