Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi

Konvertör, Adaptör

Konvertör - Adaptör
Konvertör bir diğer anlamıyla çevirici demektir. Elektriğin kuvvetinin kontrolünü sağlayan ve onu başka
akımlara dönüştüren aygıttır. Yani elektrik gücünü kontrol eder. Bir tür dönüştürücüdür. Ne işe yarar? Konvertörler mevcut akımın doğru akıma çevrilmesini sağlar. Yani enerjiyi doğru akıma yöneltir. ,
Doğru akımı ise alternatif akıma dönüştürme işlevi de vardır. Gücü doğru akımdan başka bir doğru akıma çevirir. Ve birde Alternatifin başka bir alternatife dönüşümünü sağlar. Konvertör pek çok alanda kullanılmaktadır. Konvertör ile elektrik enerjisi kontrol halinde tutulabilir. Ve istenilen akıma yönlendirilebilir Günlük hayatta bunlar değişik amaçlarda da kullanılmaktadır. Maliyet olarak da ucuz olanları ve kaliteli olanları da vardır.
Adaptör çoğu yerde adapter olarak bilinir. İkisi de aynı şeydir. Uyarıcı anlamına gelmektedir. Artık teknolojik ürünlerin artmasıyla bunlar hemen hemen her ürünün içerisinde yer almaktadır. Adaptör akımı doğru akıma dönüştüren elektronik bir alettir. Yüksek volttaki bir elektrik enerjisini küçük voltlarda doğru akımlara yöneltir. Yani kullanacağınız aygıt için gerekli olan volta düşürür elektriği. Bu amaçla elektronik ürün yüksek elektrik enerjisinin verebileceği zarardan korunmuş olur. Birçok aletin artık adaptörü bulunmaktadır. Günümüzde kullanılan PC, cep telefon gibi aygıtların da adaptörleri vardır. Adaptör bunların bataryalarının şarj edilmesini sağlar ve bu açıdan da büyük yere sahiptir.

S-Link Sl-ka480

Yorum yaz

S-LINK SL-KA480 12 VOLT 40 AMPER METAL KAMERA ADAPTÖRÜ

  • Karşılaştır
S-Link Slx-2015 Lux Filtreli Adsl Splitter

Yorum yaz

-Sinyal temizleyici -Kutulu Satış Garanti Süresi (ay) : 24

  • Karşılaştır
Valx VAD-122 12V 2A/24W Dc Switch Mode Adaptör

Yorum yaz

VALX VAD-122 12 Volt 2 Amper Güvenlik Kamera Adaptörü

  • Karşılaştır
S-Link Sl-ka380 12v 30a 380w Metal Kamera Adaptörü

Yorum yaz

12V DC 30A SWITCH MODE METAL KASA METAL ADAPTÖR FANLI S-LINK SL-KA380 / 1170

  • Karşılaştır