Uğur Klima

Yılda 1 milyon adetten fazla klimanın satıldığı ülkemizde pazarın maddi boyutu 1,5 milyar dolar olarak hesap ediliyor. Yaz aylarında klima satışlarının yüzde yüz artması nedeniyle firmalar müşterilere sipariş yetiştirmekte zorlanırken teslimatlar kış aylarına kadar sarkabiliyor. Böylesine yüksek bir satış oranına sahip olan klima sektöründe öne çıkan markalar Vestel, Arçelik, Baymak, Beko, Bosch, Airfel, Alarko-Carrier, Auer, Daikin, Demirdöküm, Electrolux, Fuji Therma, Fujitsu, General Electric, Regal, Rubenis, Samsung, Sharp, Toshiba, Uğur, Vaillant, LG, Mitsubishi ve Viessmann olarak listelenebilir.

Bilio.com’dan bütçenize en uygun ve en ucuz klimayı seçebilmek için, değişik markaların en yeni model klimalarını inceleyebilirsiniz. En gelişmiş klimayı en uygun fiyata alabilmeniz için sizi klimaların teknik özellikleri hakkında bilgilendirmek istiyoruz.

Piyasada en çok satılan klima modelleri duvar tipi split kilimalar. Gömme tavan ve korkuluk tipi split klimalardan sonra en çok rağbet gören çeşit ise tavan tipi kaset split klimalardır. Yer tipi klimalar da piyasada en az modeli bulunan klima türü.

Alacağınız klimanın modeli ne olursa olsun soğutma/ısıtma sisteminin seçiminde inverter klima tercih edip etmeyeceğinize karar vermelisiniz. Inverter klimalar mekan sıcaklığını sabit tutacak şekilde çalışır. Oda istenilen sıcaklık değerine ulaştığında klima durur, sıcaklık seviyesi değiştinde tekrar devreye girer. Bu sayede enerji tasarrufu sağlanır. Inverter klimalar, özellikle cihazların uzun süreli ya da tam gün kullanılacağı ortamlar için tercih edilmeliler. Kısa süreli kullanımlar için A sınıfı klimaları tercih etmeniz daha ekonomik olacaktır. Klimaların soğutma enerji seviyeleri en üst modellerde A sınıfı, daha eski teknolojiye sahip modellerde ise B,C, D ve E’dir. Bu klasmanlar Isıtma enerji sistemlerinde de geçerlidir.

Şüphesiz ki bir klimanın maksimum dış gürültü seviyesi cihaz seçiminde en önemli kriterlerden biri. Şu anda klimaların maksimum dış gürültü seviyeleri şu oranlarda şekilleniyor: 34 - 47 dB, 48 - 50 dB, 51 - 54 dB, 55 - 58 dB, 59 - 65 dB . Klimalardaki iç ünite gürültü seviyeleri ise 19 - 32 dB, 33 - 38 dB, 39 - 41 dB, 42 - 45 dB ve 46 - 58 dB ölçülerinde değişiyor. Klima alırken maksimum ısıtma ve soğutma kapasitesi (Btuh/sa) ile maksimum ısıtma ve soğutma kapasitesi (kW) değerlerini de incelemenizde fayda var.

Filtreleme

Sadece fiyat teklifi olan ürünler

Fiyat

Marka

Kaldır

Max. Soğutma Kap. (Btu/sa)

Ürün Çeşidi

Özellikler

Şehir seçimi

 
Uğur USMART Plus 12 12.000 BTU Yorum yaz

Ev Elektronigi > Isitma ve Sogutma > Klimalar > Uğur USMART PLUS 12 A++ 12000 Btu/h Inverter Klima

  • Karşılaştır
Uğur USMART Plus 18 18.000 BTU Yorum yaz

Ev Elektronigi > Isitma ve Sogutma > Klimalar > Uğur USMART PLUS 18 A++ 18000 Btu/h Inverter Klima

  • Karşılaştır
Uğur USMART Plus 24 24.000 BTU Yorum yaz

Ev Elektronigi > Isitma ve Sogutma > Klimalar > Uğur USMART PLUS 24 A++ 24000 Btu/h Inverter Klima

  • Karşılaştır
Uğur UACI12 12000 BTU 0,50 / 5 1 kullanıcı oyu 1 yorum

Güzel Evim Uğur' un Istanbul Kartal bayisidir.DC Inveter teknolojisi ( A sınıfı klimalara göre % 30 daha tasarruflu )A enerji sınıfıZarif iç ünite tasarımıFormaldehyde filtreBio filtreIonizer teknolojisi ( Iyonlaştırıcı)Hızlı ısıtma ve soğutma (Turbo mode)Otomatik başlama (Auto Restart) ...

  • Karşılaştır
Uğur UACI9 9000 BTU Yorum yaz

A Enerji sınıfı (A sınıfı klimalara göre %30 daha tasarruflu)Zarif iç ünite tasarımıFormaldehyde filtreBio filtreIonizerTurbo çalıştırma (hızlı ısıtma ve soğutma)Auto restart özelliği (elektrik kesintilerinde yeniden başlama)Iki yönlü hava akışı (two direction air vane tech. )Uyku ...

  • Karşılaştır