Samsung Klima

Yılda 1 milyon adetten fazla klimanın satıldığı ülkemizde pazarın maddi boyutu 1,5 milyar dolar olarak hesap ediliyor. Yaz aylarında klima satışlarının yüzde yüz artması nedeniyle firmalar müşterilere sipariş yetiştirmekte zorlanırken teslimatlar kış aylarına kadar sarkabiliyor. Böylesine yüksek bir satış oranına sahip olan klima sektöründe öne çıkan markalar Vestel, Arçelik, Baymak, Beko, Bosch, Airfel, Alarko-Carrier, Auer, Daikin, Demirdöküm, Electrolux, Fuji Therma, Fujitsu, General Electric, Regal, Rubenis, Samsung, Sharp, Toshiba, Uğur, Vaillant, LG, Mitsubishi ve Viessmann olarak listelenebilir.

Bilio.com’dan bütçenize en uygun ve en ucuz klimayı seçebilmek için, değişik markaların en yeni model klimalarını inceleyebilirsiniz. En gelişmiş klimayı en uygun fiyata alabilmeniz için sizi klimaların teknik özellikleri hakkında bilgilendirmek istiyoruz.

Piyasada en çok satılan klima modelleri duvar tipi split kilimalar. Gömme tavan ve korkuluk tipi split klimalardan sonra en çok rağbet gören çeşit ise tavan tipi kaset split klimalardır. Yer tipi klimalar da piyasada en az modeli bulunan klima türü.

Alacağınız klimanın modeli ne olursa olsun soğutma/ısıtma sisteminin seçiminde inverter klima tercih edip etmeyeceğinize karar vermelisiniz. Inverter klimalar mekan sıcaklığını sabit tutacak şekilde çalışır. Oda istenilen sıcaklık değerine ulaştığında klima durur, sıcaklık seviyesi değiştinde tekrar devreye girer. Bu sayede enerji tasarrufu sağlanır. Inverter klimalar, özellikle cihazların uzun süreli ya da tam gün kullanılacağı ortamlar için tercih edilmeliler. Kısa süreli kullanımlar için A sınıfı klimaları tercih etmeniz daha ekonomik olacaktır. Klimaların soğutma enerji seviyeleri en üst modellerde A sınıfı, daha eski teknolojiye sahip modellerde ise B,C, D ve E’dir. Bu klasmanlar Isıtma enerji sistemlerinde de geçerlidir.

Şüphesiz ki bir klimanın maksimum dış gürültü seviyesi cihaz seçiminde en önemli kriterlerden biri. Şu anda klimaların maksimum dış gürültü seviyeleri şu oranlarda şekilleniyor: 34 - 47 dB, 48 - 50 dB, 51 - 54 dB, 55 - 58 dB, 59 - 65 dB . Klimalardaki iç ünite gürültü seviyeleri ise 19 - 32 dB, 33 - 38 dB, 39 - 41 dB, 42 - 45 dB ve 46 - 58 dB ölçülerinde değişiyor. Klima alırken maksimum ısıtma ve soğutma kapasitesi (Btuh/sa) ile maksimum ısıtma ve soğutma kapasitesi (kW) değerlerini de incelemenizde fayda var.

Filtreleme

Sadece fiyat teklifi olan ürünler

Fiyat

Marka

Kaldır

Max. Soğutma Kap. (Btu/sa)

Ürün Çeşidi

Özellikler

Şehir seçimi

 
Samsung AR7000 AR24HSSDCWKNSK 24.000 BTU

Yorum yaz

Teknik Özellikler Performans 19 m2/dak Hava Sirkülasyonu (Maks. ) 23 202 Btu/saat Kapasite (Soğutma) 27 296 Btu/saat Kapasite (Isıtma) 7 506 ~ 27 296 Btu/saat Soğutma Kapasitesi 6 483 ~ 34 120 Btu/saat Isıtma Kapasitesi 6,8 kW Isıtma Kapasitesi 8 kW Soğutma Kapasitesi 5,85 ...

  • Karşılaştır
Samsung AR12HSSDCWK/SK

Yorum yaz

Samsung AR12HSSDCWK/SK Inverter Klima

  • Karşılaştır
Samsung AR18HSSDCWK/SK

Yorum yaz

Samsung AR18HSSDCWK/SK Inverter Klima

  • Karşılaştır
Samsung AR7000 AR18HSSDCWKNSK 18.000 BTU

Yorum yaz

Teknik ÖzelliklerKapasiteKapasite (Soğutma, Btu/saat)18 000Kapasite (Isıtma, Btu/saat)20 472Kapasite (Soğutma, Min - Maks, Btu/saat)5 459 ~ 20 472Kapasite (Isıtma, Min - Maks, Btu/saat)4 094 ~ 27 978Kapasite (Isıtma, kW)6Kapasite (Soğutma, kW)5Kapasite (Soğutma, Kcal/saat)4,3Kapasite ...

  • Karşılaştır
Samsung AR24HSFSCWKNSK

Yorum yaz

Güçlü Soğutma için Üçgen Tasarım Güçlü Soğutma için Üçgen Tasarım Daha Hızlı, Daha Etkili ve Daha Çabuk Soğutur Hızlıca Soğutur, Sonrasında Rahat Serinlik Sağlar Akıllı Çalışır. Enerji Tasarrufu Sağlar Teknik Özellikler Kapasite Kapasite (Soğutma, Btu/saat) 23 202 Btu/hr ...

  • Karşılaştır