DemirDöküm Klima

Yılda 1 milyon adetten fazla klimanın satıldığı ülkemizde pazarın maddi boyutu 1,5 milyar dolar olarak hesap ediliyor. Yaz aylarında klima satışlarının yüzde yüz artması nedeniyle firmalar müşterilere sipariş yetiştirmekte zorlanırken teslimatlar kış aylarına kadar sarkabiliyor. Böylesine yüksek bir satış oranına sahip olan klima sektöründe öne çıkan markalar Vestel, Arçelik, Baymak, Beko, Bosch, Airfel, Alarko-Carrier, Auer, Daikin, Demirdöküm, Electrolux, Fuji Therma, Fujitsu, General Electric, Regal, Rubenis, Samsung, Sharp, Toshiba, Uğur, Vaillant, LG, Mitsubishi ve Viessmann olarak listelenebilir.

Bilio.com’dan bütçenize en uygun ve en ucuz klimayı seçebilmek için, değişik markaların en yeni model klimalarını inceleyebilirsiniz. En gelişmiş klimayı en uygun fiyata alabilmeniz için sizi klimaların teknik özellikleri hakkında bilgilendirmek istiyoruz.

Piyasada en çok satılan klima modelleri duvar tipi split kilimalar. Gömme tavan ve korkuluk tipi split klimalardan sonra en çok rağbet gören çeşit ise tavan tipi kaset split klimalardır. Yer tipi klimalar da piyasada en az modeli bulunan klima türü.

Alacağınız klimanın modeli ne olursa olsun soğutma/ısıtma sisteminin seçiminde inverter klima tercih edip etmeyeceğinize karar vermelisiniz. Inverter klimalar mekan sıcaklığını sabit tutacak şekilde çalışır. Oda istenilen sıcaklık değerine ulaştığında klima durur, sıcaklık seviyesi değiştinde tekrar devreye girer. Bu sayede enerji tasarrufu sağlanır. Inverter klimalar, özellikle cihazların uzun süreli ya da tam gün kullanılacağı ortamlar için tercih edilmeliler. Kısa süreli kullanımlar için A sınıfı klimaları tercih etmeniz daha ekonomik olacaktır. Klimaların soğutma enerji seviyeleri en üst modellerde A sınıfı, daha eski teknolojiye sahip modellerde ise B,C, D ve E’dir. Bu klasmanlar Isıtma enerji sistemlerinde de geçerlidir.

Şüphesiz ki bir klimanın maksimum dış gürültü seviyesi cihaz seçiminde en önemli kriterlerden biri. Şu anda klimaların maksimum dış gürültü seviyeleri şu oranlarda şekilleniyor: 34 - 47 dB, 48 - 50 dB, 51 - 54 dB, 55 - 58 dB, 59 - 65 dB . Klimalardaki iç ünite gürültü seviyeleri ise 19 - 32 dB, 33 - 38 dB, 39 - 41 dB, 42 - 45 dB ve 46 - 58 dB ölçülerinde değişiyor. Klima alırken maksimum ısıtma ve soğutma kapasitesi (Btuh/sa) ile maksimum ısıtma ve soğutma kapasitesi (kW) değerlerini de incelemenizde fayda var.

Filtreleme

Sadece fiyat teklifi olan ürünler

Fiyat

Marka

Kaldır

Max. Soğutma Kap. (Btu/sa)

Ürün Çeşidi

Özellikler

Şehir seçimi

Marka:
DemirDöküm
Seçili filtreleri kaldır
 
DemirDöküm T410 F45 45000 BTU Yorum yaz

Marka: DemirDökümModel: T410 F45Ürün özellikleri:Uyku modu: VarElektrikli ek rezistans: VarAuto restart: VarSoğutucu akışkan: R 410aAnti bakteriyel filtre: VarAnti toz filtre: VarDonmayı önleyici ünite: VarJet Cool (Hızlı Soğutma): VarHot Start (Sıcak kalkış modu): VarProgram saati: ...

  • Karşılaştır
Demirdöküm A-410 18 HP 18000 BTU 5,00 / 5 1 kullanıcı oyu 1 yorum

Demirdöküm DD A-410 18 Hp R-410a soğutucu akışkan A sınıfı enerji verimliliğiJet Cool özelliği LTC filtre Anti bakteriyel filtre İyonize Sıcak kalkış modu (Hot Start) Dijital Ekran Özel tasarım evaporatör ve kondenser Program saati Auto-restart Heat Pump ile yüksek ısıtma ...

  • Karşılaştır
Demirdöküm T 410 45 HP 45000 BTU Yorum yaz

Enerji Sınıfı : D Sınıfı Soğutma - D Sınıfı Isıtma Btu/h Aralığı : 45.390 btu/h Soğutma Isıtma Kapasitesi : 48.000 BTU/H Isıtma Kapasitesi UYKU MODU : Var R410 Gaz : Var ANTİ BAKTARİYEL FİLTRE : Var OTOMATİK BAŞLATMA : Var PROGRAM SAATİ : Var JET COOL : Var SICAK KALKIŞ MODU (HOT ...

  • Karşılaştır