Filtreleme

Fiyat

Marka

Kaldır

Şehir seçimi

Seçili filtreler:

Seçili filtreleri kaldır
Marka:
Godin ×

Godin Klasik / Akustik Gitar

Bir çalgı türü olarak gitarın, ahşap gövdesi üzerine sıralanmış telleri, saptan notaların verildiği bir sistemi ve sekiz şekline benzer bir yapısı vardır. Birçok farklı ağaç türlerinden yapılabilirler ve bu da gitarların ses kalitelerini belirler. Neredeyse tüm müzik türlerinde kullanılan bir enstrümandır ve farklı kültürlerde farklı yerlere sahiptir. Batı kültüründen kopup gelmiş olan bu enstrüman ahşap ve şişman yapılı olması itibariyle klasik ve akustik gitar olmak üzere ikiye ayrılabilir.
Akustik gitarlar, klasik gitarlara göre daha şişman ve basık bir yapıya sahiptirler. Klasik gitar, gitarların en eski atası olarak bilinir. Gitarların gövdesinde sesin yankı yapmasını ve doğal yollardan üretilmesini sağlayan bir ses deliği bulunur. Gitarın teline vurulduğunda titreşim ile üretilen ses bu ses deliğinden yankı alarak dışarı çıkar. Genelde 6 telli bir yapıya sahip olan gitarlar bu tellerin sap üzerinde bulunan aralıklara farklı basma kombinasyonları ile akorlar halinde ses verir. Klasik gitar geldiği kültür itibariyle klasik ve flamenko tarzı müziklerde kullanılır.
Klasik ve akustik gitar genellikle parmak ile çalınır, pena pek kullanılmaz. Klasik gitarlara göre akustik gitarın telleri çeliktir ve bu iki gitarı birbirinden ayıran en büyük özelliktir. Extreme, Manuel Raymond, Carvin, Lucida, Rodriguez, Sanchez, Francisco Domingo, Giannini, Ibanez gibi markalar bugün klasik ve akustik gitar üretmektedir ve bilio.com piyasada bulunan tüm bu gitarların fiyatlarına kolayca ulaşabilmenizi sağlamaktadır. Karşılaştırma özelliği ile kolayca ihtiyacınıza uygun gitarı bulabilmenizi sağlayan sistem kaliteli bir hizmet sunmaktadır.

Godin Multiac Grand Concert SA

Yorum yaz

Marka: GodinModel: Multiac Grand Concert SAÜrün BilgisiMaun SapAbanoz Klavye16" Klavye yarıçapı25.59" (650mm) Tel Uzunluğu2" Üst Eşik GenişliğiChambered Maun GövdeMasif Sedir Ses TahtasıNatural Semi-Gloss or Natural High-Gloss CilaOrjinal Gigbag dahildir

  • Karşılaştır
Godin A6 Ultra Cognac Burst

Yorum yaz

Marka: GodinModel: A6 Ultra Cognac BurstÜrün özellikleri:Masif sedir ön kapaklı gümüş yaprak akçaağaç gövdeMaun SapGülağacı Klavye1 11/16" nut kalınlığıGodin GHN1 Humbucker ManyetikCustom Godin Eşik altı Manyetik ve Custom PreampPreamp üzerinde Volume + MID + Tiz ve Bas KontrolüHumbucker ...

  • Karşılaştır