Filtreleme

Fiyat

Marka

Kaldır

Şehir seçimi

Seçili filtreler:

Seçili filtreleri kaldır
Marka:
Barcelona ×

Barcelona Klasik / Akustik Gitar

Bir çalgı türü olarak gitarın, ahşap gövdesi üzerine sıralanmış telleri, saptan notaların verildiği bir sistemi ve sekiz şekline benzer bir yapısı vardır. Birçok farklı ağaç türlerinden yapılabilirler ve bu da gitarların ses kalitelerini belirler. Neredeyse tüm müzik türlerinde kullanılan bir enstrümandır ve farklı kültürlerde farklı yerlere sahiptir. Batı kültüründen kopup gelmiş olan bu enstrüman ahşap ve şişman yapılı olması itibariyle klasik ve akustik gitar olmak üzere ikiye ayrılabilir.
Akustik gitarlar, klasik gitarlara göre daha şişman ve basık bir yapıya sahiptirler. Klasik gitar, gitarların en eski atası olarak bilinir. Gitarların gövdesinde sesin yankı yapmasını ve doğal yollardan üretilmesini sağlayan bir ses deliği bulunur. Gitarın teline vurulduğunda titreşim ile üretilen ses bu ses deliğinden yankı alarak dışarı çıkar. Genelde 6 telli bir yapıya sahip olan gitarlar bu tellerin sap üzerinde bulunan aralıklara farklı basma kombinasyonları ile akorlar halinde ses verir. Klasik gitar geldiği kültür itibariyle klasik ve flamenko tarzı müziklerde kullanılır.
Klasik ve akustik gitar genellikle parmak ile çalınır, pena pek kullanılmaz. Klasik gitarlara göre akustik gitarın telleri çeliktir ve bu iki gitarı birbirinden ayıran en büyük özelliktir. Extreme, Manuel Raymond, Carvin, Lucida, Rodriguez, Sanchez, Francisco Domingo, Giannini, Ibanez gibi markalar bugün klasik ve akustik gitar üretmektedir ve bilio.com piyasada bulunan tüm bu gitarların fiyatlarına kolayca ulaşabilmenizi sağlamaktadır. Karşılaştırma özelliği ile kolayca ihtiyacınıza uygun gitarı bulabilmenizi sağlayan sistem kaliteli bir hizmet sunmaktadır.

Barcelona Lc-3900

Yorum yaz

Marka: BarcelonaModel: Lc-3900Ürün BilgisiÜst Kısım: Ihlamur AğacıArka ve Yanlar: Ihlamur AğacıSap: AkçaağaçKlavye : GülağacıKöprü: GülağacıTeller: Daddario

  • Karşılaştır
Barcelona LC 3600

Yorum yaz

Barcelona LC 3600 OR 3/4 Junior Boy Klasik Gitar

  • Karşılaştır
Barcelona Lc3971

Yorum yaz

Marka: BarcelonaModel: Lc3971Ürün özellikleri:Üst Kısım: LadinArka ve Yanlar: Katalpa AğacıSap: Willowy EucalyptusKlavye : KontrplakKöprü: GülağacıTeller: DaddarioAksamlar: Krom

  • Karşılaştır
Barcelona LC 3400 2/4

Yorum yaz

Barcelona LC 3400 OR 2/4 Yarım Boy Klasik Gitar

  • Karşılaştır