Klarnet

Klarnet
Kısacık adına rağmen kulaklarda yüreklerde bıraktığı etki kelimelerle ifade etmekle bitmez aslında, Nefesi kuvvetli tarzını yakalamış kişi tarafından kullanıldığında öyle alır götürür ki insanı bir bakmışsınız yemyeşil çimlerin üstünde sevgiliyle el ele, bir bakmışsınız en şık restoran da şık kıyafetler içinde aşkınızı haykırıyorsunuz sevgiliye.
Dert küpü yapar bazen insanı ve bir notasını yakalarsa üfleyen, çalmasını bilen ustası ne dert kalır ne gam. Çeşitleri boldur piyasada ama meraklısına tek çeşittir bazen. Eski ustalar vazgeçmez alüminyumdan, dinlemez onun sesinden başkasını, üflemez alüminyumdan başkasının kamışına. Varsa sesiyle eşlik edecek bir sesi güzel gazeller şarkılar kesmez arkasını.
Piyasada çeşitli modellerde bulunan klarnet çalması zor fakat bir kere öğrenildi mi de kendini geliştirmekten geri alamaz çalmaya başlayan. O yüzden basitten zora giden çalma şekline göre değişen modellere sahiptir. Klarnet meraklısına ve çalmayı meslek edinen kişi tarafından ustalık oranı değiştikçe bir üst modele geçilerek değişim göstermektedir. Bu gün piyasada ki klarnet modellerine göz atacak olursak Conductor, Bohemia, Silver, Rekor Plastik, Bonson, Wisemann, Yamaha, Fox, Jinbao, Macon, Ashton, Helena, Amati ilk göze çarpanlardır bunlarda çalma şekline ve modeline göre kendi içlerinde sol veya bemol olarak çeşitleri bulunmaktadır.
Bu modelleri de internet ortamından klarnetle ilgili, sayfalardan ayrıntılı olarak fiyatlarını da görerek görsellerini bakıp kendimize uygun olanı seçebiliriz. İlk başta zorlasa da nefes konusunda zamanla çalmanın zevkine vardıkça bu zorluklar tatlı birer anıya dönüşür kulağımıza gelen hoş sesiyle.

Filtreleme

Fiyat

TL

Şehir seçimi