Kedi Kumu

Evde beslediğimiz can dostlarımız kediler, köpekler gibi tuvaletlerini dışarı yapmazlar. Yaptıkları dışkıları da ortadan kaldırmak ve üzerini örtmek için uğraşırlar. Bu sebeple gazete kâğıdı koymanız, dışkısını örtemeyeceğinden kedinizin psikolojisini bozabilir. Aynı zamanda da gazete kâğıdından koku daha da fazla yayılır. Bu sebeplerle uzman üreticiler kediler için eve konulabilen kedi kumları üretti. İlk zamanlarda bu kedi kumu bildiğimiz gerçek kumlardan oluşmakta ve kokuyu tam anlamıyla hapsetmemekteydi. Kokuyu hapsetmemesi ile birlikte çok çabuk kirlenir ve sürekli değiştirmeniz gerekirdi.

Ancak teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık kedi kumları, boncuk kumlar ve silikon kumlar olarak kullanılmaya başlandı ve daha çok tercih edilir oldu. Şöyle ki kediniz dışkısını yaptıktan sonra dışkısının üzerine toplanan boncuk kumlar ile birlikte sadece kirlenen o kısmı bir eldiven yardımı ile alabiliyorsunuz. Tüm kumu boşaltmanıza gerek kalmıyor. Bu bakımdan en fazla tercih edilen kum markaları, Akkum, Proline, Ever Clean, Mır Mır ve Whiskas kedi kumlarıdır. Bu kumlar kokuyu absorbe edip, kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Kedi kumu olarak ise, fazlaca tercih edilen kolaylığından dolayı silikon ve boncuk kumlardır.

Genellikle 5-10 Kg arasında satılan kedi kumu kedilerinize uzun zaman yetecektir. Silikon ve boncuk kumların yanında organik mısır püskülü, organik kum, Doğal çam ağacı kedi kumu gibi pek çok seçenekler de mevcuttur. Siz de almak istediğiniz ürünü arama butonuna yazarak, mağaza mağaza dolaşmaya gerek kalmadan en uygun fiyatlı olanı bulabilir ve en uygun fiyatı veren mağazadan sipariş verebilirsiniz. Bilio.com bu konuda sizlere fiyatları düşükten yükseğe doğru sıralayan mağazaların kategorilerini sunmaktadır. Hemen siz de aradığınız kedi kumunu en uygun fiyatı ile almak istiyorsanız, kategorilerimizi ziyaret edebilirsiniz.

  • Kedi (7583)
    • Kedi Kumu

Filtreleme

Fiyat

Marka

Ağırlık

Cinsi

Şehir seçimi