Kar Zinciri

Kar Zinciri
Yaz lastiklerinin malzemesi 7 °C 'ın altındaki sıcaklıklarda sertleştiği için yola tutunması azalmaktadır. Kış lastiklerinde ise lastik malzemesi özel profillerinin yanı sıra üretildikleri Silica esaslı malzeme daha yumuşak olmakla beraber 7 °C 'ın altındaki soğuk hava şartlarında kuru asfalt, kar ve buzda tutunmayı artırarak can güvenliği sağlamaktadır. Yasalarla da devlet kar lastiği takmayı zorunlu kılmakla beraber kış lastiği olsa dahi araçlar da kar zinciri bulundurulmasını zorunlu kılmıştır.
Toplumumuz da kış lastiği takılmasının yeterli olacağı algısı mevcuttur fakat bu hiç öyle değildir. Teknolojinin gelişmesi bile kış lastikleri zincirin yerini tam anlamıyla alamamıştır. Zincir takarak hem kendinizi hem de ailenizi korumuş olacaksınız. Zincir kış aylarında araçların karda ve buzda güvende gitmesi için insanoğlunun bulduğu ilkel gibi görünen ancak günümüzde hala devletin bile zorunlu kılmaya devam ettiğini göz ardı etmemeli ve unutmamalıyız. Zincir takmak kimine göre zor gibi görünse de aslında usulünü bilerek ve bilinçli şekilde taktığınız da zor olmadığını anlayacaksınız. Bu küçük detay kış aylarında yoğun kar yağması ve hava derece göstergesi eksileri göstermesi ile don tutma buzlanma gibi nedenlerden artan trafik kazalarının da önüne geçecektir.
Seçtiğiniz kış lastiği olsun zincir olsun araştırmanızı en iyi şekilde yaparak almanız ve bu konuda göstermiş olduğunuz özeni daha da artırarak seçiminizi bilinçli şekilde yapmanız sizi ve sevdiklerinizi koruyacaktır. Unutmayın ki zincir takmak karlı hava şartlarında kazaların önüne geçen en etkili çözümdür.

Filtreleme

Fiyat

TL

Şehir seçimi