Kanguru

Yürüme yetisini henüz kazanamamış küçük yaşta veya yaşını doldurmamış bebeklerin en büyük sorunlarından biri ebeveynlerin onları kucakta taşımasıdır. Bu durum taşınmak zorunda olan kişilerde ki bu genelde annelerde uzun süreli olması durumunda kollarda güç kaybı ve şiddetli ağrılara neden olabilmektedir. Bunun dışında kişinin iki elini rahatça kullanamama ve işlerini görülmesine engelde olabilmektedir. Bu gibi durumlarda ebeveynlerin işlerini kolaylaştırmak ve ruhen ve bedenen rahatlamalarını da sağlayacak şekilde Kanguru adı verilen bebek taşıma aparatları geliştirilmiştir.

Kanguru aparatları kişinin göğüs kısmına takılabileceği gibi sır kısmına da takılabilen modelleri bulunmaktadır. Ancak arka kısma takarak bu aparat bebeği görme şansınız olmayacağı için kullanıcıyı tedirgin edebilir. Bebekleri ilk doğumumdan itibaren bu aparatları kullanılabilir. Ancak toplumumuzda yanlış bir algı olan ve bilimsel bir gerçekliğe dayanmayan 6 aydan önce bebeklerin oturamayacağı inancı yüzünden ülkemizde kullanımı diğer gelişmiş ülkelere göre çok daha azdır. Ancak kullanım kolaylığı ve özellikle bireyler tarafından özenli kullanımı takdirde hem ebeveynler için hem de bebek için büyük kolaylık sağladığı aşikardır. Ancak bu aparatın kullanılmasında dikkat edilecek bazı hususlar bulunmaktadır. Kanguruya oturtulan bebeğin rahat nefes alınmasının sağlanmasıdır. Bebeği fazla sıkıştırmayacak şekilde yerleştirilmelidir. Kundak şeklinde bebeğin Kanguruya konulması son derece sakıncalıdır. Göğüs kısmına konan kanguru, bebeğin ister dışarıya ister bireye bakacağı şekilde çift yönlü konulabilir.
Artık Kanguru aparatıyla ister evin içinde bebeğinizi taşırken işinizi çok rahatlıkla yapabilir, isterseniz de sokakta onunla gezebilir ve alışverişinizi yapabilirsiniz. Bebeğinizi taşırken işlerinizi yapmak, kucağınızda taşımaktan çok daha az zahmetli ve çok daha güvenlidir.
Kanguru aparatı Chicco, Kraft, Baby2go, Sevi bebe gibi uzun yıllardır bebek araç gereci üreten firmaların ürünlerini sitemizden karşılaştırabilir, sizin ve bebeğiniz için uygun olan ürünü seçebilirsiniz.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi