PILOT Kalem

Kalem Dünyası

Çağın yazı yazma aracı olan kalemler, tarih sürecinden yazı yazmak için temel araçlardan biri olmuştur. Gelişen zamanla beraber kalem zaman içerinde değişip gelişmesine rağmen hayattaki işlevi hep aynı kalmıştır. Kalemler yazı yazma aracının yanında, resim çizme gibi büyük bir sanatsal etkinliğe de kaynaklık eden temel araç olma özelliğini kazanmıştır.

Bugün yazma eylemini bu araç olmadan düşünmek imkânsızdır. Her ne kadar teknolojik gelişmelere paralel olarak yazı yazma için farklı araç veya nesneler kullanıyor olsa da temel prensip olarak bu araç hep bir adım önde olmayı başarmıştır. Not yazmak, ders notu hazırlamak, faaliyet raporu düzenlemek, teknolojik araçlarla yazılmış olan bir bilginin düzeltilmesini sağlamak hep bu araç vasıtasıyla yapılabilmektedir.

Değişik özelliklerde ve ebatlarda imal edilen bu araç kişilerin kullanım yerine göre mürekkebin değişik renkte olması onu bazı özel yazma eylemleri için farklılık oluşturmaktadır. Resmi yazışmalarda kullanılan genellikle mavi ve siyah olmasının yanında bazı kurumlarda kırmızı renkli bu aracın kullanıldığı görülmektedir.

Piyasalarda en çok tüketiciye sunulan kalemler eğitim sektörüyle doğru orantılı olarak uçlu kalem ve tahtalı kalem gibi türlerinin yanı sıra özel yazma alanlarında kullanılan dolma kalem, divit kalem, mürekkepli kalem gibi örneklerine rastlamak da mümkün olmaktadır. Bu yazma aracının aynı türden mürekkep veya renkte olmasına karşın tüketicilere her yerde aynı fiyat sunumu yapılmayabilir. Tüketicilerin kendi ihtiyaçlarına cevap veren kalemi doğru bir şekilde fiyat karşılaştırması ile alması tavsiye edilir.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Kaldır

Ürün Tipi

Şehir seçimi