Havlu

Havlu banyolarımızın, mutfaklarımızın vazgeçilmez ihtiyaçlarındandır. Aynı zamanda görüntüsü ile de mekana şıklık kazandırdığı bir gerçektir. İsteriz ki şıklığı ile olduğu kadar özellikleri ile de bizlere hitap etsin. Emiciliği yüksek olsun, boyası akmasın, yıkandıktan sonra da ilk alındığı gün gibi görünsün. Anti-bakteriyel olsun. Çocuklarımızın ve bizlerin tenine sağlıkla deysin. Günümüzde bir çoğumuzun allerjik duyarlılığı yüksek. Havlu direkt tene temas eden bir tekstil ürünüdür. Bu yüzden de özellikleri çok önemlidir. Tabi ki havlularımızı yıkarken dikkat edilecek hususlar vardır. Yüksek derecelerde çamaşır suyu ile yıkamamalıyız. Yumuşatıcı mutlaka kullanmalıyız. Çok durulama uygulamalıyız. Unutmayalım ki kalitenin ömrünü uzatmak kullanma ve yıkama klavuzlarına uymakla mümkündür.
Havlularda gramaj ve hav yüksekliğinin, su emiciliğine, boncuklanma ve aşınmaya karşı etkisi büyüktür. Hav yüksekliği havlunun batma süresini uzatır. Yani her zaman yumuşak olmasını sağlar. Boncuklanma ise havlu üzerinde oluşan lif toplarına verilen addır. Petrulyte ve Baltakyte yöntemleri ile üretilmiş havluların emiciliği test edilmiş, kasarlı ve kasarsız hav ipliği ile dokunan havluların her iki yöntemde de emiciliğinin yüksek olduğu tesbit edilmiştir. Havlu alırken havlunun yapıldığı iplik türüne dikkat edilmeli. Pamuk, bambu, modal gibi doğal liflerden yapılmış havlular teninize zarar vermeyen, emiciliği yüksek, yumuşak ve dayanıklı olanlardır. Anti-bakteriyel olmasına da dikkat edilmelidir.
Tekzen, Koçtaş ve Kliksa başta olmak üzere banyo havluları, el havluları, mutfak havluları ve bornoz çeşitleri bilio.com da sizin için araştırılmıştır. Renkli, nakışlı, püsküllü birbirinden farklı pamuk, bambu, modal gibi doğal liflerden dokunmuş sayısız seçenekler evinizden yada iş yerinizden ayrılmanıza gerek kalmadan tercihlerinize sunulmuştur. Zevkinize hitap eden bu havlulardan bütçenize uygun hem en ucuz hem en kalitelilerini blio.com dan seçme şansına sahipsiniz.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Renk

Şehir seçimi