Havalandırma Fanı

Havalandırma Fanı
İnsanların çoğunluklu olarak bulunduğu kapalı ortamlar genellikle hava alma, oksijen eksikliği gibi problemler oluşur. Bu gibi durumlarda insanların o ortamlarda rahat rahat nefes alıp bulunabilmesi için gerekli olan araca havalandırma fanı denir.
Havalandırma fanı, alış-veriş merkezleri, spor salonları, marketler gibi... İnsanların toplu şekilde bulundukları yerlerde bulunması şart. Çünkü bu havalandırma fanlarından bulunmaz ise o tür ortamlarda temiz hava olmaz. İnsanların toplu olarak bulunduğu yerler genellikle çok çabuk kirlenir. Bir sürü insanın birden nefes alıp verdi yerlerde oksijenler hızla azalır, onun yerine karbonmonoksitler çoğalır.
Bu da oradaki insanların solunum yolu ile yakalanabilen hastalıklara çok basit şekilde yakalanmalarına olanak sağlar. O yüzden bu şekilde ortamlar için havalandırma fanlarından oranın büyüklüğü ve genişliği hesaplanarak bir tane ya da bir kaç tane taktırılmak zorun da olan yerlerdir. Yoksa diğer türlü orada nefes almak güçleştiği için insanlar o ortamda bulunmaktan hoşlanmaz bu yüzden o ortamdan çok kısa zaman da çıkmak ve oradan gitmek için can atar.
Bu durumda bir alış veriş merkezi, ya da market gibi yerler için müşteri kaybı demek olur. O sebepten bu tarz tesislere taktırılmak zorunda. Havalandırma fanı demek, tertemiz hava, ferah ortam ve bol oksijenli bir alan demek olduğu için herkes burada bulunmak ihtiyaçlarını bu tarz yerlerden gidermek için can atarlar.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Kullanım Tipi

Şehir seçimi