Hava Filtresi

Hava Filtresi
Hava filtresi aracın motoruna giden havanın motora temizlenmiş bir şekilde aktarılmasını sağlamakla görevli araçtır. Hava filtresi benzinli araçlarda on beş binde dizel araçlarda ise on binde bir değiştirilmelidir. Değiştirilmezse motorunuza toz kir ya da kum gibi partiküller girerek motorunuzu öldürebilirler.
Bunlardan farklı olarak araçlarda performans için kullanılan açık hava filtreleri ve kutu içi filtreler mevcuttur fakat ikisi de motor sesini artırmaya yönelik modifiye amaçlı kullanılan filtrelerdir ve 3000 bin devirlerde motorunuza kapasitesinden daha yüksek sesler çıkartır. Bu amaç harici aracınızın orijinal filtrelerini kullanmanızı tavsiye ederiz bunun yanında açık hava filtresi tehlikeli olabilmektedir. Kutu içi hava filtreleri uzun ömürlü kullanımlar için uygundur ve 5-6 kez değiştirilebilirler fazla kilometre yapanlar için önerilir marka bazında raid kn ve green öncü markalardandır. Hava filtresi tercihiniz orijinalden yana ise aracınızın yetkili servis markalarını kullanmak her zaman daha garanti bir yöntemdir çünkü aracınızı üreten firmalar performans ve kalite bakımından testlere tabii tutulmuş güvenilir bir marka değerini barındıran ürünlerdir fakat yan sanayii ürünler kaliteli olabilse de malzemeden çok anlamıyorsanız sıkıntılı alışverişleri beraberinde getirebilirler.
Yan sanayi ürünler orijinale nazaran daha kısa kullanım ömürlerine sahipken montaj sırasında da problemler yaratabilmektedirler. Aracınız için en iyisini bulmanın yolu araştırma yapmak ve takip etmektir. Kesenize ve aracınıza göre en iyi ürünü bulmak tercihlerinizin en önemli yol göstericisi olacaktır. Aracınızın ömrü ile performans, kullanım süresi paralellik gösterir.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi